Türk sinemasına hem oyunculuğu hem yazarlığı hemde yönetmenliği ile unutulmaz değerler katan Kartal Tibet hayata gözlerini yumdu!

Kartal Tibet'in ölüm haberini akrabası ünlü oyuncu Civan Canova duyurdu. Civan Canova üvey babası olan Kartal Tibet için "Güle güle Kartal ağabeyim, seni çok özleyeceğim" diye yazdı.

Kartal Tibet Kimdir?

27 Mart 1938 Ankara doğumludur. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Kartal Tibet, tiyatro oyunculuğu ile kariyerine başlamıştır.

1960 yılında Suat Yalaz'ın yarattığı çizgi roman karakteri Karaoğlan'ın sinemaya uyarlanması ile ilk başrolünü almıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Kartal Tibet pek çok unutulamaz ünlü filmin ve dizinin yazarlığını ve yönetmenliğini yapmıştır.

Yeşilçam'ın unutulmaz jönlerinden Kartal Tibet oyunculuğunun yanı sıra aralarında Zübük, Tosun Paşa, Sultan, Gırgıriye, Bizim Aile, Yasemince, Süper Baba, Emret Komutanım, Şabaniye, Davaro, Deli Deli Küpeli, Şen Dul Şaban, Gol Kralı gibi filmler bulunan pek çok başarılı be unutulmaz yapımın senaryosunu ve yönetmenliğini yapmıştır.