Kasaba Doktoru hem konusu hem de kadrosu ile Cuma akşamlarının iddialı yapımlarından bir tanesi. Ancak....

Kasaba Doktoru hem konusu hem de kadrosu ile Cuma akşamlarının iddialı yapımlarından bir tanesi. Sezon ortasında başlamasına rağmen dizi belli bir izleyici kitlesini ekrana toplamaya devam ediyor. İzlenme oranında bir sıkıntı olsa da dizinin sosyal medyada da tanınırlığı oldukça fazla. Konusu iyi olmasına rağmen diziyle ilgili hangi sıkıntının izlenme oranlarını düşürdüğü sorusu geçen gün sosyal medya yorumcularından Deniz Tural tarafından soruldu. Deniz Tural konusu açısından iyi olan bu dizinin sahnelerinin biraz ağır olduğunu vurguladı. Ama yorumcu yine de diziyle ilgili temel sıkıntının ne olduğu konusunda kesin bir yorum yapmadı ve diğer yorumculara sordu.

Kasaba Doktoru Hiç Tanınmıyor

Kasaba Doktoru 12. bölüm fragmanı yayınlandı! Kasaba Doktoru'nun konusu nedir? - Yaşam Haberleri

Anlaşılan o ki Kasaba Doktoru dizisi sosyal medyada tanınıyor ve üzerine yorum yapılıyor. Ama diziyi takip eden yorumcuların büyük bir kısmı yeterince tanıtım yapılmamasından şikâyetçi. Bazıları ise bu dizinin en yakın arkadaşları tarafından bile bilinmemesinden şikâyet ediyor. Diziyi severek izleyen pek çok sosyal medya kullanıcısı dizi için hiç bir şekilde PR çalışması yapılmamasından şikâyet ediyor. Öyle ki PR çalışmaları bazı dizilerin sosyal medyada sık görünmesini sağlayabilir ama Kasaba Doktorunun böyle bir şansı yok, çünkü dizinin tanıtımı için yeterince emek verilmediğini düşünenler çok fazla.

Sosyal Medyanın Etkisi

TRT1'in keyifle izlenen dizisi Kasaba Doktoru'ndan üzücü haber! 1 Temmuz Cuma'dan sonra... - Haber 7 MEDYA
Sosyal medyada tanınmak ve üzerine yorum yapılan bir çalışma olmak artık bütün projeler için elzem bir şey. Her proje sosyal medyadan destek almak için birbiriyle yarış içerisinde. Dizileri takip edenler de bazen kendi başına sevdikleri bir dizi için PR çalışasına katılıyor. Mesela bir dizi için yapılan ilginç bir yorum o dizinin daha çok kişi tarafından bilinmesini sağlayabiliyor. Kasaba Doktoru için yapılan yorumlar ise oldukça birbirine benziyor. Seyircilerin büyük bir kısmı dizinin şu an yayınlanan fragmanlarından bile çok şikâyetçi. Öyle ki izledikleri diziyi sadece fragmanlarında görseler dönüp de bakmayacaklarını söyleyenler bile var. Yani pek çok kişi bu dizi için yapılan fragman ve tanıtımların hem çok yetersiz hem de sıkıcı olmasından şikayetçi.

Camdaki Kız'dan Artarda Aşk İtirafı Geldi! Magazin'in Yeni Bombası Feyyaz Şerifoğlu İtirafı Oldu! Camdaki Kız'dan Artarda Aşk İtirafı Geldi! Magazin'in Yeni Bombası Feyyaz Şerifoğlu İtirafı Oldu!

Yazın Gelmesi Reytingleri Düşürebilir

TRT'nin Yeni Dizisi Kasaba Doktoru'nun İlk Fragmanı Yayınlandı! Kasaba Doktoru Konusu Ne, Oyuncuları Kimler?
Kasaba Doktoru dizisi için bir diğer tehlikenin de yazın gelmesi olduğu söylenebilir. Çünkü yaz gelirken ve artık okulların da tatile girmesiyle herkes Cuma akşamlarını dışarıda geçirmek isteyebilir. Bu da zaten yeterince tanıtılmayan Kasaba Doktoru için izleyicinin daha da azalması anlamına gelir. Dizinin bir başka şanssızlığı da zaten sezonun başında değil ortasında başlamış olmasıydı. Ancak yine de sezon başında başlayan diğer dizilere göre başarılı bir izlenme oranı yakalamış durumda. Öyle ki sezon başında başlayan iddialı dizilere de kafa tutabilen bir yapım. Ama durumun bu şekilde devam etmesi için dizinin acilen PR ve tanıtım çalışmalarına başlaması gerekiyor.

Sezon Finali Merak Konusu

TRT1'in keyifle izlenen dizisi Kasaba Doktoru'ndan üzücü haber! 1 Temmuz Cuma'dan sonra... - Haber 7 MEDYA
Kasaba Doktoru ile ilgili merak edilen bir diğer soru ise dizinin nasıl devam edeceği sorusudur. İzleyicileri dizinin yeni sezonda devam edip etmeyeceğini merak ediyorlar. Dizinin yapımcıları ve teknik ekibi bu konu ile ilgili yeni bir bilgi verdi. Verilen bilgiye göre dizi iki sezon daha yayınlanıp sezon finali yapacak. Ancak verilen ara çok uzun olmayacak.

Ağustos'ta yeniden çekimleri başlayacak olan dizinin oyuncuları kısa bir süre tatilden sonra hemen işe dönecekler. Ağustos ortası yen sezonunun başlaması beklenen dizi yeni sezonuyla da ekranlara gelmeye devam edecek. Her ne kadar tanıtımı az görülse de halen belli bir izlenme oranını düşürmediği için dizinin devam etmesi oldukça yüksek bir ihtimal hatta kesinleşmiş gibi gözüküyor.