Kasım ayında aileye ödenecek 1250 TL'nin yanı sıra çocuklar için SED ödemeleri ve engelliler için de bakım destek paraları hesaba yatırılıyor.

Bakanlıktan müjdeli haber sonunda geldi. Kasım ayında sosyal yardım paraları ne zaman hesaba yatırılacak diye bekleniyordu. Bu ay aileden engelli ve işsizlere kadar her türlü yardım ödemesi gerçekleşecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kasım ayında da sosyal yardım programlarını sürdürerek, hak sahiplerine maddi destek sağlamaya devam ediyor. Kasım ayının ortalarına doğru, Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, çeşitli sosyal yardım ödemelerinin vatandaşların hesaplarına aktarıldığını açıkladı. Bakanlığın bu ödemelerle ilgili güncel bilgileri, resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden kamuoyuna duyuruyor.

Sosyal Ödemeler Tek Tek Açıklandı!

Kasım Ayında Gerçekleşen Aile Destek Ödemeleri Bakanlık, aile destek paketi kapsamında, 850 TL ile 1250 TL arasında değişen miktarlarda ödemeler yaptı. Bu ödemeler, hane içindeki kişi başına düşen aylık gelire göre belirleniyor. Ek olarak, çocuk bileşeni desteği ve elektrik tüketim desteği gibi geçtiğimiz yıl ekim ayında eklenen iki yeni destek ödemesi de yapıldı. Çocuk bileşeni desteği, evdeki çocuk sayısına göre 350 TL'den 650 TL'ye kadar değişen miktarlarda verilirken, elektrik faturası desteği ise 112 TL ile 225 TL arasında değişiyor.

Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı! Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı!

sosyaldestek-3

Evde Bakım Maaşı Ödemeleri

Aile destek paketi ödemelerinin ardından, birçok vatandaş evde bakım maaşı ile ilgili bilgi arayışına girdi. Genellikle ay ortasında gerçekleştirilen evde bakım maaşı ödemeleri, bu ay 13 Kasım'da başladı. Kasım ayı için, bakıma muhtaç bireyleri olan ailelere 5097 TL tutarında evde bakım maaşı ödendi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kasım ayında aile destek paketi kapsamında toplamda 4.1 milyar TL, evde bakım maaşı için ise 2.8 milyar TL ödeme yaptı. Önümüzdeki günlerde ve haftalarda yapılacak diğer sosyal yardım ödemeleri ile ilgili olarak da bakanlığın kamuoyunu bilgilendirmesi bekleniyor.