Bu ay hangi banka ne kadar kredi ve faiz oranı ile ödeme yapıyor? Kasım 2023 tarihli bankaların kredi faizine karşılık taksit ve kredi miktarı tablosu yazımızda.

Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak! Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak!

Kredi hesaplamak istiyorsanız bankaların faiz oranları, kredi miktarları ve taksitlendirmelerine göz atabilirsiniz. Yüksek enflasyon oranlarının neden olduğu mali zorluklar, birçok kişinin maaşlarının değer kaybetmesine ve bütçe açıklarının artmasına yol açıyor. Bu durum, özellikle ek gelir kaynakları arayışını hızlandırıyor. Ancak, genel ekonomik sorunlar nedeniyle, banka kredileri dışında ek kaynak bulmak giderek zorlaşıyor.

İhtiyaç kredisi almayı düşünenler, mevcut ekonomik şartlar altında zorlu bir süreçten geçiyor. Bankaların kredi maliyetlerini artırmasıyla, kredi faiz oranlarının dikkatlice incelenmesi gerekiyor. En düşük maliyetlerle ihtiyaç kredisi sunan bankalarla çalışmak, bu dönemde oldukça önemli bir avantaj sağlıyor. Kredi kullanmayı planlayanların, ilk adım olarak farklı bankaların kredi maliyetlerini karşılaştırmaları tavsiye ediliyor.

FAİZSİZ KREDİ VEREN BANKA

Hangi Banka 70 Bin TL'ye Yüzde Kaç Faiz İstiyor?

70.000 TL tutarında bir ihtiyaç kredisi almayı düşünenler için bankalar, vade sürelerini BDDK kurallarına göre belirliyor. 50.000 TL'ye kadar olan ihtiyaç kredileri için maksimum 36 ay vade, 50.000 TL ile 70.000 TL arasındaki ihtiyaç kredileri için ise maksimum 24 ay vade süresi uygulanıyor.

Örneğin, 70.000 TL tutarındaki bir ihtiyaç kredisi için 24 ay vadeyle sunulan faiz oranları ve aylık taksitler şu şekilde sıralanabilir:

  • Akbank %4,31 faiz oranıyla aylık 5.374 TL taksit,
  • Halkbank %3,95 faiz oranıyla aylık 5.139 TL taksit,
  • İş Bankası %3,74 faiz oranıyla aylık 5.005 TL taksit,
  • TEB ise %2,95 faiz oranıyla aylık 4.513 TL taksit sunuyor.