Kastamonu sel felaketi son durum! Sel felaketinde can kaybı var mı, kaç kişi kayıp?

Kastamonu sel felaketinde ölen var mı? Kastamonu selinde kaç kişi kayıp? Kastamonu sel felaketi son durum ve detaylar haberimizde…

Gündem 12.08.2021 - 10:27 12.08.2021 - 10:27 Volkan Arık

Kastamonu sel felaketinde can kaybı var mı? Türkiye’de geçtiğimiz hafta yaşanan orman yangınları sonrasında Karadeniz bölgesinde sel felaketi yaşandı. Kastamonu Bozkurt ilçesi ve Sinop’ta selden kaynaklanan büyük yıkım var. Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık, telefonla bağlandığı canlı yayında acı haberi verdi. İlçede olağanüstü bir durum olduğunu söyleyen Yanık, herkesin çaresiz olduğunu ve ilçenin yok oluşunu izlediklerini söyledi. Peki Kastamonu selinde ölen var mı? Kastamonu sel felaketi son durum ne?

Türkiye, Akdeniz ve Ege Bölgesi’nde yaşanan orman yangınları sonrasında yeni bir felaketi daha yaşadı. Karadeniz Bölgesi’nde etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle Kastamonu'nun Bozkurt ilçesi ve Sinop'ta sel felaketi meydana geldi. Evlerin yıkıldığı, araçların hasar gördüğü iki kentte halk çaresiz. Üstelik bölgede elektrikler kesildi, yollar kapandı, hiçbir şekilde iletişim kurulamıyor. Peki Kastamonu Bozkurt sel felaketinde son durum ne? Kastamonu Bozkurt sel felaketinde kaç kişi kayıp? Kastamonu Bozkurt sel felaketi ölen var mı?

KASTAMONU SEL FELAKETİNDE ÖLEN VAR MI?

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinde acı haber geldi. Çok sayıda kayıp vatandaşın olduğu bölgede sel sularına kapılarak hayatını kaybettiği belirlenen kişi sayısı 5’e yükseldi. AKUT ve AFAD ekiplerinin güçlükle ulaştığı bölgede kayıp vatandaşları arama çalışmaları devam ediyor.

KASTAMONU SEL FELAKETİ SON DURUM

Karadeniz Bölgesi’nde etkili olan şiddetli yağışlar sonrası Bartın, Sinop, Samsun ve Kastamonu'da sel felaketi yaşandı. Kastamonu’nun Bozkurt ilçesi su baskınlarından en çok etkilenen bölge oldu. Evlerin yıkıldığı, araçların sel sularına kapılarak sürüklendiği bölgede kayıp vatandaşlar olduğu bilgisi verildi. Bölgede arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları hala devam ediyor.

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesi Belediye Başkanı Muammer Yanık sel felaketi sonrasında katıldığı canlı yayında acı haberleri verdi. İlçenin yok oluşunu çaresiz şekilde izlediklerini söyleyen Yanık, yağışların 5 saattir kesintisiz olarak sürdüğünü ve insanların çaresiz olduğunu dile getirdi. Bölgede iş makineleriyle bir şey yapmanın şu anda imkansız olduğunu belirten Yanık, bazı evlerin çatılarında vatandaşların mahsur kaldığını, ancak oradan vatandaşları almanın mümkün olmadığını dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@