Katil zanlısı dolaptan geçilen odada yakalandı

2 sene önce İzmir ilinin Bornova ilçesinde yaşanan cinayetin zanlısı, Menemen ilçesinde bulunan bir çiftlikte yakalandı. Zanlının yakalanması çalışmalarının 5 saat sürmesinin nedeni de ortaya çıktı. Katil zanlısının mutfak dolabı içinden geçilen özel odad

Güncel 01.05.2021 - 06:44 04.05.2021 - 04:18 İlan35

İzmir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü, İzmir ilinin Bornova ilçesine bağlı Yeşilova Mahallesi’nde 16 Haziran 2019 tarihinde Veysi Oktay isimli kişinin tabanca ile katledilmesi olayını gerçekleştirdiği ileri sürülen 42 yaşındaki E.V. isimli katil zanlısının yakalanabilmesi için özel bir ekip oluşturdu.

Uzun zamandır katil zanlısının izini süren İzmir polisi, cinayet zanlısının İzmir’in Menemen ilçesine bağlı Musabeyli Mahallesi’nde bir çiftlik içinde gizlendiği bilgisine erişti.

Çiftliği günlerce takip eden İzmir polisi, E.V. isimli katil zanlısını görünce operasyon için düğmeye bastı.

Çiftlik içindeki tüm evlerde yaklaşık 5 saat arama yapıldı fakat E.V. bulunamadı. E.V.’yi gördüklerinden emin olan polis ekipleri arama çalışmalarında daha fazla ayrıntıya girerek evlerin tüm yapılarını zorladı. Tek katlı evde arama yapan ekipten bir polis memuru, mutfak tezgahının altında bulunan ve bir yetişkinin girmesi zor olan dolabı açarak arka bölümünü kontrol etti ve bir geçiş olduğunu fark etti. Gizli geçitten geçen ekipler E.V. isimli katil zanlısını gizli odada yakaladı.

Cinayet zanlısı E.V, İzmir Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin tamamlanması sonrası mahkemeye sevk edildi. Mahkeme E.V.’nin tutuklanmasına hükmetti ve katil zanlısı cezaevine konuldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@