AKP'li Ravza Kavakçı'nın aldığı İBB bursunu sorgulayan kurumlara ceza yağdı...

AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı'nın İBB'den aldığı burs ayrı, bursun rakamı ayrı şok yaşatırken bu ilginç bursun haberini yayınlayan ve sorgulayan Metro İstanbul A.Ş. ve Cumhuriyet gazetesine para cezası verildi.

Metro İstanbul A.Ş ve Cumhuriyet gazetesine kişisel veri gizliliği ihlali gerekçesiyle toplam 70 bin TL idari para cezasının AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan'ın İBB şirketi Metro İstanbul A.Ş.'de istihdamı ve kurumdan burs aldığına ilişkin yayınlanan haber "nedeni" ile olması en az "alınan burs" kadar dikkat çekti.

"KİŞİSEL VERİLERİM" DEMİŞTİ

Dr. Ravza Kavakcı Kan: “Söz konusu 'genç, kadın ve başörtülü' olunca mı 'sakıncalı', problemli ve sorgulanır oluyor? - Son Dakika Haberler

Ravza Kavakçı ortaya çıkan haberleri sonrası 2019'da, hakkında Cumhuriyet gazetesinde yer alan haberler üzerine, kişisel verilerinin ihlal edildiğini ileri sürerek KVKK'ye başvurmuştu ki Euronews'te yer alan habere göre, Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVKK), AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan'ın kişisel verilerinin gizliliğini ihlal ettikleri gerekçesiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Metro İstanbul AŞ ile Cumhuriyet gazetesini idari para cezasına çarptırdı.

34 KİŞİYE 61 MİLYON VERİLİRKEN EN DİKKAT ÇEKEN İSİM İSE ZAMANLAMASI SEBEBİ İLE 2 MİLYON LİRA ALAN RAVZA KAVAKÇI OLMUŞTU

CHP'li Ağbaba: Ravza Kavakçı, İstanbul halkının 2,1 milyon lirasıyla Atatürk'e küfrederek çalıntı tez yazmış; büyük bir çoğunluğu ablasının tezinden alıntı!

Veri güvenliğine yönelik yükümlülüklerin yerine getirilmediği gerekçesiyle Cumhuriyet gazetesini yayınlayan Yenigün Haber Ajansı Basın ve Yayıncılık AŞ'yi 30 bin lira idari para cezasına çarptıran kurum, Metro İstanbul AŞ'nin de veri güvenliğine yönelik yükümlülükleri yerine getirmediği sonucuna ulaşarak, bu şirkete de 40 bin lira idari cezası uygulanmasına karar verdi.

Türkiye'nin Yoksulluk Sonrası "Uyuşturucu" İle imtihanı! Ülke Uyuşturucu Yuvasına da Döndü! Türkiye'de Neler Oldu? Türkiye'nin Yoksulluk Sonrası "Uyuşturucu" İle imtihanı! Ülke Uyuşturucu Yuvasına da Döndü! Türkiye'de Neler Oldu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Teftiş Kurulu, önceki yönetim döneminde 34 kişiye 61 milyon TL’den fazla yurt dışı eğitim bursu verildiğini tespit etmiş ve bununla birlikte Belediye iştirakinde işe başlamasından iki hafta sonra burs almaya hak kazanan Ravza Kavakçı Kan'ın da İBB'den aldığı dudak uçuklatan rakam olan 2 milyon 160 bin TL burs almasını da halka duyurmuştu.

Erdoğan'ın Biden görüşmesindeki kadın: Kavakçı ailesi her yerde | soL haber