Eczacıbaşı yöneticilerini taşıyan helikopter İtalya'da kaybolurken sorular da artarda geldi...

4'ü Türk, toplam 7 kişi olan helikopterin kaybolması güne damgasını vurdu.

İtalya'da içinde 4'ü Türk, toplam 7 kişinin bulunduğu helikopter kaybolurken helikopterde Eczacıbaşı yöneticilerinin bulunduğu açıklandı.

İtalya’nın Lucca kentinden kalkan ve fuara gidecek olan Eczacıbaşı yöneticilerini taşıyan helikopter kaybolunca Eczacıbaşından da açıklama gecikmedi.

Capannori Tassignano Havaalanı’ndan kalkan Agusta Koala AW119 tipi helikopterin Modena kentinde bulunan Pavullo nel Frignano Havaalanı’na uçtuğu belirtilerek, kalkıştan yaklaşık 30 dakika sonra Helikopter ile iletişimin kesildiğinin açıklanması korku yarattı.

Eczacıbaşı tarafından yapılan açıklamada, helikopterde bulunan Türk yolcuların, şirketin üst düzey yöneticileri olduğu belirtilirken, “Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri kuruluşumuzdan dört arkadaşımızın, Tissue Italy Network tarafından düzenlenen kağıt teknolojileri fuarı için bulundukları İtalya'da bir temizlik kağıdı üretim tesisine gitmek üzere bindikleri helikopterden haber alınamamaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

Saray'da Söylenen “Suudi Üstündür” Şarkısı Mahkemeye Verildi! "Aşağılayıcı davranışlarına sessiz kalındı" Denildi! Saray'da Söylenen “Suudi Üstündür” Şarkısı Mahkemeye Verildi! "Aşağılayıcı davranışlarına sessiz kalındı" Denildi!

Yerel haberlere göre helikopter, hijyen ürünleri ve ev kimyasalları üreten Roto Court adlı bir şirket tarafından kullanılıyordu ve konuyla ilgili olarak Roto Court şirket müdürü Giuliano Gelain, ANSA haber ajansına verdiği demeçte, acil durum sinyali alınmadığı için helikopterin düşmediğine “emin olduklarını” söyledi.