128 milyar doların satışına şahit olanlar ile ilgili ortaya atılan yeni iddia gündemi de ele geçirdi.

Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur? Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur?

Ünlü gazetecilerden Barış Soydan, Merkez Bankası'nın 128 milyar dolarlık kayıp rezerviyle ilgili yeni bir iddia ile gündeme geldi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) 2019 yılı martından itibaren faizleri düşük tutmak amacıyla rezervlerden 128 milyar dolar harcadığı iddiasının Ankara'da bir kez daha ortalığı karıştırdığını anlatan Soydan, 128 milyar doların Ankara’da konuşulan gündemlerden biri olduğunu belirterek, muhalefetin seçim öncesinde konuya ilişkin yeni ayrıntılar açıklayacağını duyurdu.

Soydan'ın iddialara göre o dönemde bu satışlara şahit olan bazı Hazine ve kamu bankası yöneticilerin olduğunu ve bu konuda konuşmak istediklerini açıklaması ise geniş yankı buldu.

Tüm merak edilenleriyle…. '128 Milyar Dolar' olayı nedir?

“Daha da ilginci, satışlar sürerken ekonomi yönetiminin hazine birimlerini ziyaret ettiğini gösteren kamera kayıtları ve fotoğrafların olduğunu söyleniyor.” diyerek iddianın ciddiyetine de dikkat çeken Soydan CHP’de ekonomi bürokrasisini tanıyan bir milletvekiline bu iddiaları sorduğunu söyleyerek şu cevabı açıkladı.

'Bize gelen iddiaların önüne arkasına bakıyoruz, emin olmadan açıklamak istemiyoruz'

KAYIP 128 MİLYAR DOLAR YİNE GÜNDEM OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı olan ünlü Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanı olduğu dönemde döviz kurlarındaki hızlı yükselişi dengelemek ve kuru belli bir seviyede tutmak amacıyla kamu bankaları üzerinden 128 milyar dolar satıldığına ilişkin iddialar gündeme bomba gibi düşmüş ve uzun süre gündemden düşmeyen konu Türkiye'nin dört bir tarafında asılan pankartlar ve eylemler ile "128 Milyar Dolar Nerede?" sorularak akıllara kazınmıştı.

İddialara ilişkin Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) de, 128 milyar dolarlık rezerv satışının araştırılması için konuyu yargıya taşımıştı.

128_milyar_dolar_nerede_afişi

128 milyar dolar nerede?” pankartları yayılıyor