"Amerikan ordusunun işgal ettiği Bağdat’ta gerçekleşen tarih soykırımı benzeri bir tarih soykırımı Türkiye’de" diyen Ümit Özdağ gündeme gelen kayıplar ile ilgili duyurusunu yaptı.

Tane tane ortaya çıkan ve her yeni kayıp haberi ile bir öncekini unutturan şüpheli kayıpları gündeme yine ünlü isim Ayşe Aydoğdu getirdi.

Son dönemlerde gerçekleşen şüpheli kayıpların listesi şu şekilde;

- Kaşıkçı Elması kayıp

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden emekli maaşı alanlara 10 gün süre verildi Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden emekli maaşı alanlara 10 gün süre verildi

- Dolmabahçe Sarayı'nda 92 kg altın vazolar kayıp

- Zeugma müzesinde 9 milyon $ değerindeki 10 eser kayıp

- MSÜ Müzesi’nde 404 eser kayıp

- Resim ve Heykel Müzesi'nde 250 milyon $ değerinde 302 tablo kayıp

- Batman Müzesi'nde 20 altın sikke kayıp

Bu defa bir liste halinde hatırlatılan Türkiye'nin tarihi kayıpları sonunda bir siyasetçinin ilgisini çekti. Konuya ilişkin listeyi alıntılayıp hesap soracağını söyleyen Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ sosyal medyada da heyecana neden oldu.

Sonunda en azından birisinin hesap soracağı öğrenilirken süreç de merak edilmeye başlandı.

Ancak Özdağ'ın konuya ilişkin açıklamaları ise yaşanılan kayıpların vahametini de bir kez daha gözler önüne serdi.

Paylaşımında Özdağ "Bu doğru ise Amerikan ordusunun işgal ettiği Bağdat’ta gerçekleşen tarih soykırımı benzeri bir tarih soykırımı Türkiye’de olmuş demektir" sözleri ile dikkat çekti.

"Bu doğru ise Amerikan ordusunun işgal ettiği Bağdat’ta gerçekleşen tarih soykırımı benzeri bir tarih soykırımı Türkiye’de olmuş demektir. Bu konuda bakanlıktan resmî bilgi isteyeceğim. Cevabı kamuoyu ile paylaşacağım. Doğru olmadığını umut edelim" diyerek Kültür Ve Turizm Bakanlığı'nı da paylaşımına etiketlemesi alkış aldı.