Kaymakamlıktan 500 TL ile 1000 TL Maddi Yardım Müjdesi! Başvuru Yapan Alacak

Koronavirüs pandemisinin etkilerini göstermeye devam ettiği bu zorlu günlerde, Kaymakamlıklar bünyesinde sosyal yardımlar hız kesmeden devam ediyor. Başvuru yapan vatandaşlara Kaymakamlıklar bünyesinde 500 TL ila 1000 TL sosyal yardım ödemesi yapılıyor!

Ekonomi 03.05.2021 - 01:59 04.05.2021 - 04:21 İlan35

Koronavirüs pandemisinin etkilerini göstermeye devam ettiği bu zorlu günlerde, Kaymakamlıklar bünyesinde sosyal yardımlar hız kesmeden devam ediyor. Başvuru yapan vatandaşlara Kaymakamlıklar bünyesinde 500 TL ila 1000 TL sosyal yardım ödemesi yapılıyor! Peki şartlar neler? Kaymakamlıklardan 500 - 1000 TL yardım parası nasıl alınır? Kimler, nasıl başvuru yapabilir? 500 TL ila 1000 TL arasında sosyal yardım ödemesinin tüm detayları haberimizin devamında sizlerle...

Koronavirüs salgını, ekonomik dengeleri alt üst ederek vatandaşı zora soktu. Geçtiğimiz yıldan bu yana pandemi nedeniyle artan ekonomik şikayetler, vatandaşın hayat şartlarını zorladı. Bu süreçte Devlet, birçok kurumu ile birlikte tam bir seferberlik başlattı ve pandemiden etkilenenlere acil ihtiyaçlarını giderme noktasında hızla yardımlar ulaştırıldı. 2021 yılında Kaymakamlıkla bünyesinde sosyal yardımlar da hız kazandı. Vatandaşların pek çoğu, salgının ilk dönemlerinde 1000 TL nakit para yardımı alırken, henüz yardım alamayan vatandaşlara da 500 - 1000 TL aralığında yardım ödemesi gerçekleştiriliyor. Kaymakamlıklardan 500 TL ila 1000 TL yardım ödemesi nasıl alınır? Kaymakamlık 500 - 1000 TL yardım ödemesinin başvuru şartları nelerdir? 500 - 1000 TL ödeme almak için başvuru nasıl yapılır?

Devlet, ilgili tüm kurum ve kuruluşlarıyla, bu zorlu süreçte esnaf/işçi/emekli vb. toplumu oluşturan her kesimden vatandaşına yönelik sosyal yardımlara hız kazandırdı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Türkiye geneli il-ilçe belediyelerine ve de Valilikler ile Kaymakamlıklar’a kadar her kurum ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal devlet anlayışı çerçevesinde olumlu yanıt verdi.

2021 yılı itibariyle Devlet tarafından başta Valilikler ve Kaymakamlıklar olmak üzere dağıtılan sosyal yardımlar da azalmadı bilakis arttı. Vatandaşlar yeni yılda da devam eden Koronavirüs salgını nedeniyle bu desteklerden yararlanabiliyorlar. Pek çok kişinin bilmediği Kaymakamlık ve diğer devlet yardımlarının detaylarını haberimizin devamından öğrenebilirsiniz.

E-DEVLET KAYMAKAMLIK YARDIM BAŞVURUSU!Vatandaşlar, E-Devlet üyeliklerine giriş yaparak Kaymakamlıklar bünyesindeki sosyal yardımlara başvuru yapabiliyorlar. Ancak bu noktada sahte ve dolandırıcılık içerikli, E-Devlet izlenimi uyandıran ‘fake’ sitelerden uzak durmak gerekiyor. Pek çok kişi, E-Devlet üzerinden sosyal yardım başvurusu yaptığını düşünürken T.C kimlik bilgileri başta olmak üzere, banka kart bilgileri vb.’nin çalınması nedeniyle mağduriyetler yaşayabiliyor.

Öncelikle ‘https://www.turkiye.gov.tr’ adresi üzerinden T.C Kimlik No ve Şifreniz ile E-Devlet üyeliğinize giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında karşınıza çıkan ekranda ‘Açık Kapı Yardım’ yazarak aramalısınız. Ardından da Yeni Başvuru sekmesine tıklayarak Açık Kapı Kaymakamlık yardım başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

SAHTE HABERLERE DİKKAT

Daha önceki dönemlerde başta sosyal medya ve pek çok mecrada, Kaymakamlıkların 400 TL bayram harçlığı dağıttığı yönünde iddialar gündeme gelmiş, ancak İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile bu haberlerin yalan/yanlış olduğu ve  aşırı yoğunluk oluşturacak tarzda örgütlenilen bu tür durumlara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtilmişti.

500 TL İLA 1000 TL ARASINDA YARDIM VAR MI?Kaymakamlıklar, ilçelerinde yani görev bölgelerinde bulunan her türlü ihtiyaç sahibi vatandaşın ihtiyacını gidermekte kararlı davranıyorlar. Kaymakamlıkların ilgili birimlerine yapılan başvurular tüm Türkiye genelinde eksiksiz incelenip kısa sürede sonuçlandırılıyor.

Bu çerçevede Kaymakamlıklar bünyesinde gerek giyecek, yiyecek, ısınma vb. yardımları gerekse nakit para yardımları gerçekleştirilebiliyor. Siz de, ihtiyaç sahibi durumda iseniz ve bu durumunuzu ispatlayabilirseniz, Kaymakamlıkların ilgili sosyal yardım birimlerine müracaat ederek gerek nakdi gerekse ayni sosyal yardımlardan faydalanabilirsiniz.

KAYMAKAMLIK AÇIK KAPI YARDIM SORGULAMA EKRANI

Türkiye geneli Kaymakamlıklar’ın Açık Kapı platformu üzerinden yaptığınız sosyal yardım başvurularınızı, hem E-Devlet üzerinden hem de ‘Acikkapi.gov.tr’ adresi üzerinden ‘Başvuru Sorgulama’ ekranı vasıtasıyla kontrol edebilirsiniz. Başvurularınız kısa sürede sonuçlandırılarak tarafınıza olumlu veya olumsuz dönüş sağlanacaktır.

 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@