Kaza yapan konsolosluk aracında 4 kişi öldü

Kazakistan konsolosluğuna ait otomobil, Kuzey Marmara Otoyolu’nun Kocaeli kesiminde devrildi. Kazada, araçta bulunan 4 kişi hayatını kaybetti.

Güncel 28.04.2021 - 06:27 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Kuzey Marmara Otoyolu’nun Akmeşe mevkisinde İstanbul yönünde Kazakistan Konsolosluğuna kayıtlı 06 CD 7057 plakalı araç, bariyerleri aştıktan sonra dijital ikaz tabelası ayağına çarptı ve devrildi.

Olayı görenlerin yardım istemesi üzerine kaza mahaline 112 Acil Sağlık ekipleri, 156 Jandarma ekipleri, 110 İtfaiye ekipleri ve Karayolları ekipleri yönlendirildi.

Sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk kontrollerde Kazakistan Cumhuriyeti’nin Nevşehir Fahri Konsolosu olan iş adamı Halil Uluer’in, Halil Uluer’in karısı Fatma Uluer’in ve araçta bulunan Ahmet Demirhan'ın yaşamını yitirdiği belirlendi.

Araçta bulunan yolculardan Ayşe Demirhan ise ağır yaralı olarak araçtan çıkarıldı ancak götürüldüğü özel hastanede doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kaza bölgesine gelen cumhuriyet savcısı, kaza mahallinde incelemelerde bulundu.

Kaza sebebiyle otoyolun İstanbul yönü trafiğe kapatıldı. Diğer taraftan Karayolları ekipleri, vinç yardımıyla dijital uyarı tabelasını kaldırmak amacıyla çalışma yaptı.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@