Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan enflasyonla mücadele kapsamında temel gıda ürünlerinde KDV‘nin yüzde 8'den yüzde 1'e indirildiğini açıklamıştı. Peki, indirime girecek olan temel gıda ürünleri hangileri? KDV indirimi hangi ürünleri kapsıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düğün katıldığı törende enflasyonla mücadele kapsamında temel gıda ürünlerinde KDV indirimi uygulanacağını duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı yayında attığı imza sonrasında temel gıda ürünlerinde KDV yüzde 8'den yüzde 1'e indirildi. Yeni fiyatlarının en kısa sürede raflara yansıması beklenirken vatandaşlar ise hangi ürünlerde indirim olacağını merak ediyor. Peki, KDV indirimi hangi ürünleri kapsıyor? İndirime giren temel gıda ürünleri neler?

Temel gıda ürünleri neler? Hangi ürünlerde KDV indirimi olacak? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın temel gıda ürünlerinde KDV indirimi olacağı yönünde yaptığı açıklama sonrasında Bu soruların yanıtı vatandaşlar arasında merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün katıldığı toplantıda yaptığı açıklamada devlet olarak temel gıda ürünlerinde KDV yüzde ‘e düşmesine karar verdiklerini dile getirdi. Bu kararla birlikte artık temel gıda ürünlerinin fiyatlarının düşmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu açıklaması sonrasında vatandaşlar ise hangi ürünlerde KDV düştü sorusunun yanıtını araştırmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne dedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından organize edilen ve yeni ekonomi destek paketinin açıklandığı toplantıya video konferans yöntemi ile katıldı. Toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, KDV sistemini sadeleştirme programı kapsamında temel gıda ürünlerinde %8 olan KDV’nin yüzde 1’e indirilmesine karar verildiğini duyurdu.

Hangi ürünlerde KDV indirimi olacak? Temel gıda ürünleri neler?

KDV indirimi uygulanacak olan temel gıda ürünleri şöyle:

Gözden kaçırmayın

Ve Dolar 22 Liradan İşlem Görüyor! "Dolar Gördüğü Yeri Unutmaz" Demişlerdi... Ve Dolar 22 Liradan İşlem Görüyor! "Dolar Gördüğü Yeri Unutmaz" Demişlerdi...

Et

Yumurta

Süt

Peynir

Pirinç

Mercimek, Nohut, Fasulye vb. bakliyat ürünleri

Sebze ve meyveler.

Protein, yağ gibi besinler.

Çay

Zeytin

KDV indirimi ne zaman başlıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı açıklamada bugünden itibaren kararları resmi gazetede yayınlanacağını söylemişti. KDV indirimi kararlarının yayınlanması sonrasında başlayacak. Marketlerin ise fiyat indirimine Pazartesi gününden itibaren yapmaları bekleniyor.