Ünlü aktör Keanu Reeves'in başrolünde yer aldığı "John Wick 4" filminde dikkat çeken bir detay ortaya çıktı.

Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, 2 saat 49 dakikalık film boyunca yalnızca 380 kelime konuşan Reeves, filmin diyaloglarını yarı yarıya azaltarak karakteri için daha minimalist bir yaklaşım benimsedi. Ancak, filmin 2.5 dakikalık fragmanında karakteri daha fazla konuşuyor. Yönetmen Chad Stahelski, bu durumun sebebini, Reeves'in kendi tercihi olarak açıkladı.

Wall Street Journal Gazetesinin haberinde,"John Wick filmleri süre bakımından uzadıkça, ana karakterin diyalogları konusunda gittikçe daha fazla cimrileştiler. Serinin 101 dakikalık ilk filminde Reeves'in 484 kelimelik diyaloğu vardı. 169 dakikalık dördüncü film üç saatlik süreyi zorlasa da Reeves sadece 380 kelime konuşuyor." şeklinde ifadelere yer verildi.

Filmde Reeves'in en fazla konuştuğu sahne, Hiroyuki Sanada'nın canlandırdığı Continental Oteli müdürü Shimazu Koji ile yaptığı diyalog oldu. Bu sahnede Wick, "Sen ve ben, güzel bir hayatı ardımızda bırakalı çok uzun zaman oldu, dostum" ifadelerini kullanıyor.

Uzun zamandır arkalarında bıraktıkları güzel bir hayattan bahsederken, yalın bir dille konuşarak karakteri için etkileyici bir atmosfer yaratıyor.

‘’Onun Kelimeleri Silahından Daha Güçlü ‘’

Keanu Reeves'in az diyaloglu performansı, John Wick karakterinin özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor. Reeves, bu konuda yaptığı açıklamalarda John Wick'in bir eylem kahramanı olduğunu ve çok fazla diyaloga ihtiyacı olmadığını belirtiyor. Ayrıca, John Wick serisi yönetmeni Chad Stahelski de daha önce yaptığı bir röportajda, Reeves'in az diyaloglu performansını övdü ve "onun kelimeleri, onun silahından daha güçlü" olduğunu söyledi.

Gişe Rekorları Kırdı!

Keanu Reeves'in başrolünde yer aldığı John Wick serisi, sinemaseverler tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor. Serinin son filmi John Wick 4, vizyona girdiği ilk hafta sonu dünya genelinde gişe rekorları kırdı. Film, 137.5 milyon dolarlık hasılatla serinin önceki filmlerinin başarısını geride bıraktı. İzleyicileri sürükleyici aksiyon sahneleriyle etkileyen John Wick: 4, eleştirmenlerden de olumlu eleştiriler aldı.

İstanbul'un Renault Yetkili Servisi İstanbul'un Renault Yetkili Servisi

Özellikle Keanu Reeves'in oyunculuğu ve filmdeki diyalogların sınırlı kullanımı eleştirmenler tarafından övüldü. Filmin gişe başarısı, John Wick serisinin hayranlarına ve Keanu Reeves'in hayranlarına büyük bir mutluluk kaynağı oldu.