Çin, uzaylıların varlığını kanıtlayabilecek "şüpheli" sinyaller tespit ettiğini duyurdu.

Çin’in Sky Eye isimli teleskobu 2020’den beri derin uzayı izliyor ve devasa alıcılarının artık evrenin farklı noktalarından son derece hassas frekanslar aldığı biliniyordu ki dikkat çeken yeni bir açıklama yapıldı.

Dünyanın en büyük radyo teleskobunun, uzayın derinliklerinden gelen ve uzaylı yaşamın kanıtı olabilecek “şüpheli” sesler tespit ettiği açıklandı.

Daily Star’da yer alan habere göre, 500 metrelik devasa bir Diyaframlı Küresel Teleskop olan Sky Eye, yalnızca 2020’de çalışmaya başladı ancak şimdiden Dünya’nın dışından üç sinyal bildirmiş oldu.

ABD Pentagon’un kısa süre önce bir soruşturma başlatmasıyla dünya çapındaki hükümetler uzaylı ve UFO raporlarını ciddiye almaya başlayınca, Çin de resmen dünya dışı yaşam aramaya başladığını duyurmuştu.

Uzaylı açıklamasından sonra şaşırtan hamle - Dünya Haberleri

Milyonlarca poundluk planın arkasındaki baş bilim insanı Profesör Zhang Tongjie, “birkaç dar bantlı elektromanyetik sinyal” aldıklarını söylerken, Çin devlet destekli haber kuruluşu Science and Technology Daily ise bilinmeyen bir nedenden ötürü bulgularını hızla kaldırdı.

Türkiye'ye Türkiye'yi Anlatıp "Doğalgazı bırak "ekmek" çıksın ekmek" Diyen Çocuk Aranıyor! Videonun Devamı Çıktı! Türkiye'ye Türkiye'yi Anlatıp "Doğalgazı bırak "ekmek" çıksın ekmek" Diyen Çocuk Aranıyor! Videonun Devamı Çıktı!

Uzmanlar, projenin insan ırkının uzaylıların varlığına dair kanıt bulmak için sahip olduğu en iyi şans olduğu konusundaki iddialarını sürdürüyorlar.