Kemal Belgin Kimdir? Kemal Belgin Kaç Yaşında Nereli?

Kemal Belgin kimdir? Kemal Belgin nereli? Kemal Belgin ne mezunu? Kemal Belgin kaç yaşında? Kemal Belgin evli mi?

Gündem 15.05.2021 - 15:06 15.05.2021 - 15:16 Ece Sahan

Kemal Belgin kimdir? Kemal Belgin nereli? Kemal Belgin kaç yaşında? Kemal Belgin evli mi? Kemal Belgin ne iş yapıyor?

Kemal Belgin tartışma programlarında yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çekiyor. Peki Kemal Belgin kimdir? Kemal Belgin ne mezunu? Kemal Belgin hangi okuldan mezun? Kemal Belgin hangi partili? Kemal Belgin hayatı ve biyogrofisi?

Kemal Belgin Kimdir?

1945 yılında İstanbul Üsküdar'da doğmuştur. Saint Joseph Lisesinden mezun olmuştur. Fransızca, ingilizce ve İtalyanca dillerine hakimdir. Gazeteci ve yazar olan Kemal Belgin'in babası uzun yıllar Fenerbahçe Kulübü bünyesinde muhasebe ve vezne müdürlüğü yapmıştır ve bir dönem de Fenerbahçe kulubünde oynamıştır.

Kemal Belgin aynı zamanda eski Fenerbahçeli futbolcu Hikmet Belgin'in yeğenidir. Kemal Belgin'in kendisi de 1 sene Fenerbahçe genç takımında futbol oynamıştır.

Günaydın gazetesinde muhabir olarak gazetecilik kariyerine başlamıştır. Daha sonra sırasıyla Yeni İstanbul, Tercüman, Meydan, Fotospor, Akşam, Türkiye Gazetesi ve Fanatik gibi gazetelerde spor sorumlusu ve istihbarat şefi gibi görevlerde yer almıştır.

Ntv, Kanal D, Kanal 7, Habertürk, Atv, Tv5, Tgrt haber ve Tvnet kanallarında programlar yapmıştır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde spor tarihi ve spor gazeteciliği dallarında öğretim görevlisi olarak yer almaktadır.

12 yıl TSYD Yönetim Kurulu Asbaşkanlığı, genel sekreter ve dış ilişkiler sekreterliği yapmıştır. 1 dönem Fenerbahçe yüksek divan kurulu genel sekreterliği, 3 dönem de dünya spor yazarları birliği Türkiye delegeliği yapmıştır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@