CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşuyor...

Kemal Kılıçdaroğlu'nun merak edilen açıklamalarında öne çıkanlar şunlar oldu;

PTT emekli kredisi başladı! 16 milyon emekliye PTT’den 80.000 TL’ye varan nakit destek PTT emekli kredisi başladı! 16 milyon emekliye PTT’den 80.000 TL’ye varan nakit destek

"Hiçbir arkadaşımız hiçbir gücün karşısında asla diz çökmedik ve çökmeyeceğiz. Baskı şiddet kimden gelirse gelsin boyun eğmeyeceğiz.Biz ülkemizi seven, bizim gibi düşünmeyen insanları da seven, inancına saygı duyan insanlarız. Biz bölen değil kucaklayanız.

"Devlet yönetiminde güç bir kişiye teslim edilemez. O devletin sonu felakettir."

"Tarihte güç bir kişiye teslim edilmişse o devletin sonu hüsranla bitmiştir. O nedenle devletin her organının denetlenmesi gerektiğini vurguluyoruz. O nedenle denetleme kurumları vardır. Liyakatı sağlamak zorundasınız. Halk egemenliğine dayanmayan bir ülkenin sonu felakettir."

"Devleti yönetenler kaynakları en iyi şekilde yönetmek zorundadır. Devleti yönetmek ciddi ve ahlaklı bir iştir. "

"İlk yaptıkları iş geçmişte yapılan her şeyi satmak oldu. Şeker fabrikalarını, Sümerbak'ı sattılar. Her fabrika bir alın teridir. Bir istihdamdır."

"24 yıl sonra devlet yurt dışından şeker ithal etmek zorunda kaldı. Ne oldu da TC  dışarıdan şeker ithal etmek zorunda kaldı. Devlet iyi yönetiliyor diyebilir misiniz?"

"Hala fabrikaları nasıl satabilirizin derdindeler. Kime niye satıyorsun? Şeker ihracatında dünya 5.ciyiz. 680 milyon dolar. 10 şeker fabrikasını sattılar."

"Sadece Nisan ayında 1 aylık faiz 19 milyar lira. 1 ayda ödüyorsun bu faizi. BU mudur devlet yönetimi?"

"Selahattin beyin çok sevildiğini gördük. Bir insan haksızlığa uğruyorsa ona sahip çıkmak bizim görevimiz. Haksızlık karşısında durmayan dilsiz şeytandır."

"5'li çetelerden, SADAT'çılardan şikayet ediyorsanız bize katılacaksınız."

"Halkın iktidarında Mardin, Diyarbakır, Şırnak, Batman'da çiftçiye elektiği ücretsiz vereceğiz. Söz veriyorum."