CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada zamlar geri çekilmeden faturalarını ödemeyeceğini söylemişti. Ekrem İmamoğlu ise İstanbullulara İSKİ aracılığıyla faturalarınızı ödeyin mesajı gönderdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu arasında kriz olduğu uzun zamandan beri iddia ediliyordu. İkilinin cumhurbaşkanlığı adaylığı nedeniyle birbirine düştüğü öne sürülürken bu iddiaları güçlendirecek bir haber geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde yüksek elektrik faturaları nedeniyle şikayet etmiş, zamlar geri çekile ne kadar faturalarını Ödemeyeceğini söylemişti. Bu gelişmenin ardından Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İSKİ İstanbullulara faturalarını zamanında ödemeleri yönünde mesaj gönderdi. Bu mesajın zamanlaması ise Kemal Kılıçdaroğlu'na bir gönderme olarak yorumlandı.

Faturaları düzenli ödeyin çağrısı

Kemal Kılıçdaroğlu'nun fatura çıkışı sonrasında İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi abonelerine kısa mesaj gönderdi. Gönderilen kısa mesajda ''2022 yılı için hesapladığımız elektrik maliyeti 1 milyar 300 milyon TL iken, son elektrik zamlarıyla 3 milyar TL’ye yükselmiştir. İstanbullu hemşehrilerimizden bu durumu dikkate alarak, faturalarını düzenli ödemelerini bekliyoruz." denildi.

Gözden kaçırmayın

Bu Kadarı da Oldu! Çocuklar Devlet Okullarında Bile Hizbullahçılara Emanet! Skandal Bununlada Kalmıyor... Bu Kadarı da Oldu! Çocuklar Devlet Okullarında Bile Hizbullahçılara Emanet! Skandal Bununlada Kalmıyor...

kemal-kilicdaroglu-ve-ekrem-imamoglu-arasinda-fatura-kesilmemesi-faturalarinizi-odeyin-2

Su faturalarını ödemeyin çağrısı yapılıyor

İSKİ aynı zamanda konu hakkında yaptığı açıklamada son dönemlerde bazı sosyal medya platformlarında elektrik zamlarını protesto ederken su faturalarının da gündeme geldiğini belirtti. Bazı sosyal medya kullanıcılarının elektrik faturaları ile beraber su faturalarını da ödememe çağrısı yaptığını belirten İSKİ, vatandaşların faturalarını zamanında ödemesini istedi.