Millet İttifakı’nın ‘İttifak Protokolü’ ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşlanlığı adayı olduğuna ilişkin başvuru bugün YSK’ya yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Deva Partisi ve Gelecek Partisi’nden oluşan Millet İttifakı, bugün hem ‘İttifak Protokolü’nü hem de 13. Cumhurbaşkanı adayı olarak belirledikleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık başvurusunu Yüksek Seçim Kuruluna sundu.

Millet İttifakı ‘İttifak Protokolü’nü sundu ardından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu YSK’ya başvurusunu yaptı

Yüksek Seçim Kurulu’nun yayımladığı seçim takvimine göre, bugün saat 14.00’de başvuru yapacak olan Millet İttifakı, tüm genel başkanları ile ve genel başkan yardımcıları ile hazır bulunacak. Yüksek Seçim Kurulu ittifakların protokollerini sunmaları için 24 Mart 2023 tarihini son olarak duyururken Millet İttifakı ise son güne bırakmadan başvurusunu bugün yaptı.

İstanbul'un Renault Yetkili Servisi İstanbul'un Renault Yetkili Servisi

Milliyet gazetesinden Mehtap Gökdemir’in haberine göre, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun imzalarının bulunduğu Millet İttifakı’nın ‘İttifak Protokolü’, masanın 6 partisinin genel başkan yardımcıları tarafından Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’na sunuyor.

Millet İttifakı’nın ‘İttifak Protokolü’nün sunumunun ardından saat 14.00’de ise Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da cumhurbaşkanlığı adaylığı için Yüksek Seçim Kuruluna başvuru yaptı.