Kemal Sunal'ın çocukları Ali Sunal ve Ezo Sunal yaşadıkları şok sonrası soluğu mahkeme de aldı.

Türk sinemasına damga vuran dev isim Kemal Sunal ölümünün ardından yaşanan bir skandal ile anılmaya başlandı.

Efsane ismin adının bir dolandırıcılık haberi ile anılması çocukları Ezo Sunal ve Ali Sunal'ı adeta yıktı. Kendisini amcaları olarak tanıtıp insanları dolandıran kişiye yaşadıkları şok sonrası dava açan Ali Sunal “Bizim bu isimde amcamız yok. Babam üzerinden bu tip olayların yapılması bizi derinden üzüyor” sözleri ile yapılan terbiyesizliği duyurarak tüm Türkiye'nin de kalbini sızlattı.

Kemal Sunal'ın bize bıraktığı 10 karakter - Molatik Sanat

Ali Sunal, kendisini amca olarak tanıtıp çektiği filmle insanları dolandırdığı iddia edilen Halit Sunal'dan şikayetçi olurken "Bu isimde bir amcamız yok. Dolandırıcılık haberleriyle babamın itibarını zedeledi, tehdit içeren mesajlarıyla aile huzurumuzu bozdu" ifadelerini kullandı.

Unutulmaz sanatçı Kemal Sunal'ın kardeşi olarak kendini tanıtan yönetmen Halit Sunal, 2 yıl önce Düzce'de 'Cennet Kuşları' adlı bir film çekip filmde köy halkına da rol verdi ve iddiaya göre rol verdiği esnafa emekleri karşılığı ödeme yapmadı.

Disney Teneffüs Zili Recess Nihayet Platforma Yüklendi! Disney Teneffüs Zili Recess Nihayet Platforma Yüklendi!

Kemal Sunal kimdir ve nerelidir? Ne zaman öldü? Kemal Sunal ölüm tarihi... - Haber 7 BİYOGRAFİ

Hatta bununla da kalmadı; fatura kesip köy halkını yapım şirketine borçlu göstererek dolandırdı.

Yaşananların kamuoyuna yansımasının ardından ise Kemal Sunal'ın oğlu Ali Sunal "Bizim bu isimde amcamız yok" açıklamasını yaparken bu açıklama sonrası ise kendisine Halit Sunal tarafından "Benim hakkımda bir daha konuşma son uyarım. Beni kimse durduramaz, kanala çıkarım, Türkiye yüzünüze tükürür" şeklinde hakaret ve tehdit mesajları geldiğini belirterek savcılığa başvurdu.

Kemal Sunal Filmleri Neden Hala Çok İzleniyor?

Yaşanan skandalın ardından Ali Sunal'ın şikayeti üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı kararını verdi ve Halit Sunal'ın Ali Sunal'a attığı mesajların suç içerdiğini kaydeden savcılık, Halit Sunal hakkında tehdit ve hakaret suçlarından 2 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

Dolandırıcılıkla suçlanan yönetmen konuştu - YouTube