Fenerbahçe ve Vitor Pereira arasında yaşanan sorunlar sonrasında yeni teknik direktör arayışı olduğu iddiaları gündeme gelmişti. İddiaya göre Fenerbahçe ile Kenan Koçak arasında bir anlaşma imzalandı. İddiaların sosyal medyada dolaşmaya başlaması sonrasında Kenan Koçak kimdir? Kenan Koçak hangi takımları çalıştırdı ve kaç yaşında gibi soruların yanıtı araştırılmaya başlandı. Peki Kenan Koçak Fenerbahçe ile anlaştı mı?

Fenerbahçe'nin son aylarda aldığı kötü sonuçlar nedeniyle eleştirilen ve yönetiminde hedefinde olan teknik direktör Vitor Pereira ile yolları ayırdığı konuşuluyor. Portekizli teknik adam giderse yerine kim gelecek sorusunun yanıtı ise Fenerbahçeli taraftarlar tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Şu anda gündemde olan isim ise Kenan Koçak. Sosyal medyada Fenerbahçe'nin Kenan Koçak ile anlaştığı yönünde iddialar da dolaşmaya başladı. Peki Kenan Koçak kimdir, kaç yaşında? Kenan Koçak hangi takımları çalıştırdı? Fenerbahçe ve Kenan Koçak anlaştı mı?

Beşiktaş, Atletico Madrid'i 2-0 Yenerek Hazırlık Maçında Galibiyetle Ayrıldı Beşiktaş, Atletico Madrid'i 2-0 Yenerek Hazırlık Maçında Galibiyetle Ayrıldı

KENAN KOÇAK KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Kenan Koçak, Kayseri'de 5 Ocak 1981 tarihinde dünyaya geldi. SV Waldhof Mannheim takımının altyapısında futbol hayatına başlayan Koçak, ön libero mevkiinde görev yaptı. Almanya'nın çeşitli takımlarında forma giyen Koçak, Salzburg'da da forma giydi. Kenan Koçak, çeşitli takımlarda forma giydikten sonra geri döndüğü SV Waldhof Mannheim'da top koştururken geçirdiği sakatlığın ardından futbol kariyerini noktaladı.

KENAN KOÇAK HANGİ TAKIMLARI ÇALIŞTIRDI?

Futbol kariyerine son verdikten sonra antrenörlük hayatına başlayan Kenan Koçak 2009-2010 sezonunda FC Türkspor Mannheim takımının Başına geçti ve ilk antrenörlük deneyimini yaşadı. Ardından 2011-2013 yılları arasında VfR Mannheim takımında teknik direktörlük görevini üstlenen Kenan Koçak, 2013/14'te SV Waldhof Mannheim'e geçti ve üç sezon boyunca takımın başında kaldı. Alman takımlarında teknik direktörlük görevi yapan Koçak, daha sonra da Kasım 2019 Haziran 2021 dönemleri arasında yine Almanya'nın 2. Lig ekiplerinden Hannover 96'da görev aldı.

KENAN KOÇAK FENERBAHÇE İLE ANLAŞTI MI?

Teknik direktör arayışı içerisinde olan Fenerbahçe ile Kenan Koçak arasında sözlü anlaşma yapıldığı iddia ediliyor. Gazeteci Yağız Sabuncuoğlu'nun iddiasına göre Fenerbahçe Kenan Koçak ile temasa geçti ve sözleşme aşamasına gelindi.