'Benimle uğraşacağına ekonomiyle ilgilensin' diyen akraba Bakan Nebati'yi mahemeye verdi.

Kürtaj Yasağı Sonunda ABD'yi Karıştırdı! Biden "Kürtaj İçin Seyahat Eden Tutuklanacak" Dedi Ve Halk Sokağa İndi! Kürtaj Yasağı Sonunda ABD'yi Karıştırdı! Biden "Kürtaj İçin Seyahat Eden Tutuklanacak" Dedi Ve Halk Sokağa İndi!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile husumetli olan akrabası Kenan Nebati suç duyurusunda bulunarak 'Bakanlık unvanını kullanarak benimle uğraşacağına ekonomiyle ilgilensin' demesi dikkat çekti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin baba tarafından kuzeninin oğlu olan akrabası Kenan Nebati arasında yıllardır süregelen husumetin devam ettiği, geçmişte kendisine Meclis'e giriş yasağı getirildiği Kenan Nebati hem bulunduğu suç duyurusu ile hem de söyledikleri ile yine gündem oldu.

Bakan Nebati'den davalık olduğu akrabasına 'soyadını değiştir' teklifi

Gazete Duvar'dan Serkan Alan'ın haberine göre  Bakan Nebati’nin geçmişte Meclis’e giriş yasağı getirttiği Kenan Nebati, "soyadını değiştir" teklifinde bulunulmasının ardından Nureddin Nebati ve avukatı hakkında suç duyurusunda bulunurak ilginç cümleler kurdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Kenan Nebati arasında yaklaşık on yıldır süren husumet birçok kez yargıya intikal etmiş, Bakan Nebati’nin açtığı davalar nedeniyle Kenan Nebati'ye cezalar verilmişti. Ancak bu defa Kenan Nebati, Nureddin Nebati hakkında suç duyurusunda bulundu.

İzmir Bayraklı Adliyesi’ne giderek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilmek üzere suç duyurusunda bulunan Kenan Nebati'nin dikkat çeken dilekçesinde ise 'maddi ve manevi zarara uğradığını' belirtilirken, Bakan Nebati tarafından kendisine "iftira atıldığını", "suçlandığını" ve bu nedenlerle 5 milyon lira zarara uğradığı iddia edildi.

Kenan Nebati suç duyurusunda, "Beni mağdur etti ve toplumda rencide etti. Aile temelimi yuvamın yıkılmasına sebep oldu" dedi.

Şikâyet dilekçesinde, Bakan Nebati’nin kendisine "soyadını değiştir" teklifinde bulunduğunu, can güvenliğinin olmadığını, özel hayatının gizliliğinin ihlal edildiğini belirten Kenan Nebati, "Beni mağdur etti. Cezalar aldırdı. Dolandırıcılık suçundan cezaevinde yattım. Derdimi anlatamadım. Halen üzerime gelip bakanlık unvanını kullanarak benimle uğraşacağına ekonomiyle ilgilensin. Bu nedenle Nureddin Nebati’den şikâyetçiyim. Beni mağdur etti, gereğinin yapılmasını arz ederim" ifadelerini kullandı.

Bakan Nebati ile akrabası arasında 'soyadını değiştir' davası