Yaşanılan ekonomik kriz sonrası, aç kalan öğrenciler, gıdaya ulaşamayan vatandaşlar için Ekrem İmamoğlu çareyi ucuz yemek servisinde buldu. Ancak ucuz yemek için kurulacak lokanta hem destek hem de tepki aldı...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun vaatlerinden biri olan ‘Kent Lokantaları’ günün konusu oldu. Dar gelirli İstanbulluların özellikle öğrenci ve işçilerin günlük yemek masrafına destek olmak için hizmetlerine başlayacak lokanta birçok kesim tarafından alkışalnırken bir kesim ise tepki gösterdi.

Çalışanların tamamının kadınlardan oluşması ile de ayrıca takdir edilen hizmet noktası "Kent Lokantası" ismi ile 17 Haziran’da Çapa’da İmamoğlu tarafından açılacak.

Ümit Özdağ'ın Hedef Gösterdiği Şule Aydın Kimdir? Perde Arkası Nedir? Ne Dedi? Ne Yorumlar Yapıldı? Ümit Özdağ'ın Hedef Gösterdiği Şule Aydın Kimdir? Perde Arkası Nedir? Ne Dedi? Ne Yorumlar Yapıldı?

Kadın personelin istihdam edileceği Çapa Kent Lokantası'nın 10 kişilik kadrosunun tamamı kadınlardan oluşacak ve projenin, dar gelirlinin günlük yemek masrafını hafifleteceği hedeflenirken aynı zamanda kadınlara da iş imkanı sunacak olması konuşuluyor.

Resim

Lokantalarda tabldot usulü 4 çeşit yemeğin uygun fiyatlarla öğle ve akşam yemeği olarak verileceği belirtilirken, 12.00-20.00 arası hizmete verecek Çapa Kent Lokantası’nda günde 500 kişinin yemek yiyebilecek bir kapazitede olduğu belirtildi.

Kent Lokantası’nın ikincisinin ise Bağcılar’da açılacağı müjdelenirken, bir çok kişi tarafından destek ve takdir gören hizmet, bir kesim tarafından ise "esnaf" değerlendirmesi ile tepki gördü.

Özellikle eski Liberal Demokrat Parti Başkanı Cem Toker tarafından "İBB olarak açtığınız bu lokantanın yakınlarında bir esnafın lokantası varsa, o adam şimdi ne yapacak? İBB halka hizmet olarak, kuruyemişçi, kuru temizlemeci, pastane, ayakkabı tamircisi de açmayı düşünüyor mu?" şeklindeki eleştiri gündem oldu.