Dünyaca ünlü aktör 62 yaşındaki Spacey hakkındaki açıklama, dünya basınında yer buldu. American Beauty ve The Usual Suspects (Olaşan Şüpheliler) filmlerinin unutulmaz oyuncusu tacizleri ile yine gündem oldu.

Londra Metropolitan Polis Teşkilatı'nın 2005 - 2013 yılları arasında kaydedilen bir dizi şikayeti incelemesinin ardından yapılan taciz suçu onaylandı.

İngiltere Kraliyet Savcılığı (CPS), ünlü aktör 'Kevin Spacey'in üç erkeğe karşı dört ayrı cinsel taciz vakasıyla suçlandığını doğruladı ve haber dünya basınında yankı buldu.

British police charge Kevin Spacey over alleged sex crimes | News | Al Jazeera

Perşembe günü yerel saatle 10:00'da Londra'da mahkemeye çıkacak olan 62 yaşındaki Spacey hakkındaki açıklama, Londra Metropolitan Polis Teşkilatı'nın (Met) 2005 - 2013 yılları arasında kaydedilen bir dizi şikayeti incelemesinin ardından gerçekleşti.

Vakalardan üçünün Londra'da, birinin ise İngiltere'nin batısındaki Gloucestershire kentinde meydana geldiği belirtilirken bir başka şikayetin ise rıza dışı cinsel birliktelik olduğu ve 'ciddi bir cinsel taciz vakası' olduğu belirtildi.

kevin-spacey-american-beauty-filmloverss

Spacey hakkında 40'lı yaşlarındaki şikayetçilerden bir tanesi Mart 2005'te Londra'da, 30'lu yaşlarındaki bir diğer şikayetçi ise Ağustos 2008'de Londra'da saldırıya uğradığını iddia ederken 30'lu yaşlarındaki üçüncü şikayetçi ise Nisan 2013'te Gloucestireshire'de saldırıya uğradığını savundu.

İki Oscar ödüllü Spacey, bugüne kadar kendisine karşı yapılan suçlamaları reddetmişti ve BBC Türkçe’nin aktardığına göre Spacey daha önce İngiltere'deki mahkemeye "gönüllü bir şekilde" gelerek ifade vereceğini belirtmiş, ayrıca Mayıs ayında Good Morning America'ya, davanın sonucunda aklanacağından emin olduğunu söylemişti.

Kevin Spacey kimdir filmleri gay mi Türk rolü bomba - Internet Haber

Bu "Sevda" Bitmez! Tuba Büyüküstün Umut Evirgen’in Serenay Sarıkaya Aşkına da Damgasını Vurdu! Bu "Sevda" Bitmez! Tuba Büyüküstün Umut Evirgen’in Serenay Sarıkaya Aşkına da Damgasını Vurdu!

CPS Özel Suç Birimi Başkanı Rosemary Ainslie, Met'in şikayetçiler tarafından sunulan ifadeleri ve delilleri incelemesinin ardından "Spacey'in dört farklı cinsel taciz vakasyla suçlandığını" söylerken "Kraliyet Savcılığı konuyla ilişkili herkese Spacey'e karşı soruşturmanın devam ettiğini ve kendisinin adil yargılanma hakkına sahip olduğunu hatırlatır" dedi.

Kevin Spacey 'cinsel taciz' suçlamasıyla mahkemeye çıktı - BBC News Türkçe