Kılıçdaroğlu, BOTAŞ'ın boç ödemesini ertelemesi konusuna "Halktan parasını aldığı gazın ücretini ödeyemiyor" diyerek dikkat çekti.

Türkiye'nin doğal gaz ödemeleri için Rusya'dan erteleme talep ettiği öğrenilen BOTAŞ için CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun yorumu ve açıklaması alkış aldı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin Rusya'ya yapacağı doğal gaz ödemelerinin 2024'e ertelenme talebinde bulunduğu haberlerini eleştirirken ödenemeyen bocun parasının halktan hali hazırda toplandığına dikkat çekmesi "isabet" olarak alkışlandı.

İddiaya göre, BOTAŞ'IN erteleme talebinin amacı yüksek enerji fiyatlarından kaynaklanan ekonomik zararı azaltmaya çalışmak ancak sosyal medyada ortaya çıkan yorum ve değerlendirmeler, konunun ilginçliğine dikkat çekti.

BOTAŞ'tan gaz depoları ve borç iddialarına ilişkin açıklama

Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir? Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir?

Bloomberg'in haberinin ardından Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da dikkat çeken talep için şu ifadeleri kullandı:

''Türkiye, savaşta olan ülkeye, Rusya'ya borcunu ödeyemiyorum diyor. Halktan parasını aldığı gazın parasını ödeyemiyor. Kime? Savaşta olana! Türkiye hep ciddi devlet olmuştur ve itibar görmüştür. Her şeyi yok ettiler. Çok çürük bir sistem var. Çok çürümüş bir saray iktidarı var.

Sürekli de oy satın almak için yalan söylüyorlar. Vaatlerin çoğunu asla yapmayacaklarını biliyoruz ama halkımız kaygılanmasın. Onların yarım bıraktığı sosyal projeleri, iktidarı devralınca biz tamamlayacağız. Bu da Bay Kemal sözü olsun. O konutlar bitecek, kimse korkmasın.''