Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olacak mı?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili soruya, "Önce ittifak içinde konuşacağız" cevabını verdi.

Güncel 23.04.2021 - 06:20 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Amerika Birleşik Devletleri tarafından fonlanan T24 haber sitesinin yazarı Fikret Bila'nın yönelttiği soruları cevapladı. Fikret Bila’nın Cumhurbaşkanlığı adaylığı üzerine bir çalışma yapılıp yapılmadığına dair sorusuna Kemal Kılıçdaroğlu, şu cevabı verdi:

“Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunu ilk önce Millet İttifakı içinde oturup konuşacağız. Bu konuda şu aşamada yorum yapmak istemiyorum. Burada önemli olan Millet İttifakı'nı oluşturan siyasi partilerin düşüncesidir. Her parti kendi adayını mı çıkaracak yoksa tek aday mı çıkarılacak? Zamanı geldiğinde bu konular oturulup konuşulacak. Bizim için CHP'nin yetkili organlarının görüşü çok önemli.”

Seçime doğru izlenecek yol haritası hususunda Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı partilerinin ilkeler konusunda çalıştığı bilgisini verdi. En son yapılan kurultayda açıklamış olduğu İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’nin çalışmanın çerçevesini oluşturduğuna vurgu yapan Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“İttifakımızı oluşturan siyasi partiler, bu günlerde ilkeler üzerinde çalışmalar yapıyor. Millet İttifakı’mızın ortak zeminini oluşturma noktasında ilkeleri belirlemeye çalışıyoruz. Her siyasi parti kendi çalışmalarını yürütüyor. CHP olarak bizler de çalışmalarımızı ilerletiyoruz. Arkadaşlarımız ilkeler hususunda yaptığı çalışmayı CHP MYK’ya sundu. Bu çalışmaları CHP MYK’da görüştük. Biraz daha olgunlaşınca PM'ye (Parti Meclisi) sunulacak ve son şekli verilecek. Daha sonra da Millet İttifakı partilerine çalışmaları sunacağız. Çalışmalarımızı İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile paylaşacağız. Tabii ki DEVA Partisi ve Gelecek Partisi’ne de çalışmalarımızı götüreceğiz. Onlar kendi yaptıkları çalışmalarını bize getirmişlerdi. En son gerçekleştirilecek çalışmanın sonucunda ortak ilkelerimizi belirlenmiş olacağız.”

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@