Kılıçdaroğlu'na yine “Cumhurbaşkanı adaylığı” soruldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na katıldığı son televizyon programında yine "Cumhurbaşkanlığına adaylığınızı koyacak mısınız?" sorusu yöneltildi. Kılıçdaroğlu bu soruya, önerilmesi durumunda aday olacağını fakat buna karar verecek olanın ittifak old

Güncel 27.04.2021 - 05:42 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?” sorusu bu kez de, katıldığı TELE1’de Merdan Yanardağ tarafından soruldu.

Gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, yine erken seçim iddiasında bulundu ve yine “Cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağı” sorusunun muhatabı oldu.

“Sonbaharda erken seçim” iddiası

Cumhur İttifakı’nın seçimin zamanında olacağını defaten belirtmesine rağmen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, bir kez daha “sonbaharda erken seçimin olabileceği” iddiasında bulundu.

“Cumhurbaşkanlığına adaylığınızı koyacak mısınız?”

Konunun erken seçim iddialarına gelmesi üzerine Merdan Yanardağ, Kemal Kılıçdaroğlu'na Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olup olmayacağını sordu. Yanardağ, sorusunu "Cumhurbaşkanı adayı olarak önerilmeniz durumunda yaklaşımınız nasıl olur?" şeklinde farklı biçimde yöneltti.

Kemal Kılıçdaroğlu ise Millet İttifakı'nın mutabık kalması durumunda Cumhurbaşkanı adayı olabileceği açıklamasında bulundu.

“İttifak karar verir”

Cumhur İttifakı seçimin öne alınıp alınmaması ile ilgili tüm gücü elinde bulundurmasına, seçimin ise zamanında yapılacağını söylemesine rağmen adaylarının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu açıklamasına karşın; Millet İttifakı’nın adayını dahi belirlememiş olması erken seçimin sonbaharda olacağı iddiasına kendilerinin dahi inanmadığını ortaya koyarken, Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayı olmanın onurlu bir görev olduğunu fakat buna karar verecek olanın ise Millet İttifakı olduğunu tekrarladı. Kılıçdaroğlu, “Birlikte oturup konuşacağız” dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@