CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Kasım'da yapılan seçimleri kazanan ve 20 Ocak'ta Donald Trump'ın yerine ABD Başkanlık koltuğuna oturan Joe Biden ile ilgili gazetecilere görüşlerini aktardı. Parlamento muhabiri Hüseyin Şimşek'e demeç veren Kılıçda

Emekli maaş zamları ile ilgili yeni gelişme yaşandı! Emekli maaş zamları ile ilgili yeni gelişme yaşandı!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Kasım'da yapılan seçimleri kazanan ve 20 Ocak'ta Donald Trump'ın yerine ABD Başkanlık koltuğuna oturan Joe Biden ile ilgili gazetecilere görüşlerini aktardı. Parlamento muhabiri Hüseyin Şimşek'e demeç veren Kılıçdaroğlu, kendisine yöneltilen bazı eleştirilere de yanıt verdi. "Biden'cı değil Türkiyeci" olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, kendisini eleştirenlerin Biden'ın seçim kampanyası için ABD'ye insan gönderdiğini belirtti. Kendisini bu konuda eleştirenlerin "Biden'ın önünde takla atmaya" bile razı olduğunu bildiren Kılıçdaroğlu, bu kesimin ABD'de ve Türkiye'de farklı tarzda konuştuğunu dile getirdi.


"Myanmar'daki darbeye niye karşı çıkmadınız?"


Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın önerisine atıf olarak "S-400'lerde Girit modelini" öne sürenlerin asıl Biden'cı olduğunu belirten CHP lideri, sadece Türkiye'nin çıkarlarını savunduklarını bildirdi. İkinci Dünya Savaşı'nın ardından insan hakları konusunun küresel bir sorun haline geldiğini aktaran Kılıçdaroğlu, insan hakları ihlali konusunda ayrım yapılmaması gerektiğini belirtti. AK Partililerin kendisini Biden'cı olmakla suçladığını ve sürekli haksızlıklardan bahsettiklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, Myanmar'daki darbeye neden ses çıkarılmadığını sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantılarını neden çarşambaya aldı?


Bir süredir Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, AK Parti grup toplantılarını çarşamba gününe aldığını aktaran CHP lideri, bunun nedenini de kendi sordukları sorulara hazırlanmak için Erdoğan'ın çalışması olarak gösterdi. AK Parti'ye yönelik haklı eleştirileri savuşturmak için Erdoğan'ın artık bir güne ihtiyacı olduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın atak konumundan savunmaya geçtiğini öne sürdü. Kendi konuşmalarının yarıda kesilmesi için Erdoğan'ın bazı kanallara direkt talimat verdiğini bildiklerini aktaran Kılıçdaroğlu, kanalların baskı altına alındığını belirtti.