Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan ve Bahçeli'ye piknik eleştirisi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Kıbrıs'a gidip piknik yapmasına değinen Kılıçdaroğlu, devlet ciddiyetinin zarar gördüğünü söyledi. "Böyle devlet ciddiyeti olmaz" Partisinin meclis grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı

Gündem 17.11.2020 - 15:38 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Kıbrıs'a gidip piknik yapmasına değinen Kılıçdaroğlu, devlet ciddiyetinin zarar gördüğünü söyledi.

"Böyle devlet ciddiyeti olmaz"


Partisinin meclis grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve Bahçeli'nin uçaklar ve heyetlerle yaptıkları gezideki israfa değindi. Erdoğan, Bahçeli ve beraberindeki heyetler için ayrı ayrı uçakların havalandığını aktaran Kılıçdaroğlu, durumun vahametini anlattı. Ülkede pazar artıklarından beslenerek hayatını sürdürmeye çalışanlar olduğunu hatırlatan CHP lideri, Rauf Denktaş’ın mezarının dahi ziyaret edilmediğini söyledi.Türkiye'de oldukça ciddi bir ekonomik sıkıntı olduğundan bahseden Kılıçdaroğlu, bu sorunun şeffaf kurumlar ve hukukla çözülebileceğini söyledi. Devletin, vatandaşları arasında ayrım yapmaması gerektiğini aktaran Kılıçdaroğlu, aile şirketi gibi yönetilen devlette sorunların çözülmeyeceğini aktardı.

"O kadrolar AK Parti'de yok"


AK parti kadrolarının liyakatli elemanlarının olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, nu kadroların CHP'de bulunduğunu ifade etti. Türkiye'de halihazırda 10 milyondan fazla işsiz olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, işsizlik sigortasından sadece 225 bin kişinin yararlandığını hatırlattı. Bu durumun akılla açıklanacak bir yönünün bulunmadığını aktaran CHP lideri, vatandaşa doğrunun söylenmediğini ifade etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@