Çiğli Tramvayı Temel Atma Töreni'nde katılımcılara hitap eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP'li belediye başkanlarına zorluk çıkarıldığını söyledi. İktidarın, CHP'li belediyelerin hizmetlerini engellemeye çalıştığını kaydeden Kılıçdaroğlu, CHP'nin h

Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak! Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak!
Çiğli Tramvayı Temel Atma Töreni'nde katılımcılara hitap eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP'li belediye başkanlarına zorluk çıkarıldığını söyledi. İktidarın, CHP'li belediyelerin hizmetlerini engellemeye çalıştığını kaydeden Kılıçdaroğlu, CHP'nin halka hizmet etmesine engel olmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini aktardı. İzmir'in Konak ilçesindeki CHP belediyesinin kahvecilere nakit yardımında bulunmak istediğini ancak AK Partililerin buna itiraz ettiğini kaydeden Kılıçdaroğlu bunun nedeninin sordu. Kahvecilere yapılacak yardımın neden engellendiğini soran ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen Kılıçdaroğlu, CHP'nin icraatlarına katlanamadıklarını belirtti.


Selden etkilenenlere 7 milyon liralık destek!


Türkiye'deki işsiz sayısının 10 milyonu aştığını belirten Kılıçdaroğlu, buna rağmen iktidara yaslanarak ayda 5 maaş alan kişilerin bulunduğunu belirtti. Siyaseti zenginleşme kapısı olarak görmediklerine değinen CHP lideri, amaçlarının halkın sorunlarını çözmek olduğunu ifade etti. Büyük kentlerde ciddi bir ulaşım sorunu olduğuna değinen Kılıçdaroğlu, CHP belediyelerinin tamamen şeffaf olduğunu ve ödenen her kuruşun hesabının verilebileceğini sözlerine ekledi. Öte yandan İzmir'de selden etkilenenlere toplamda 7 milyon liralık bir destek paketi sunacaklarını kaydeden Kılıçdaroğlu, Buca metrosuyla ilgili de müjde verdi ve metronun ihalesinin Şubat ayında yapılacağını aktardı.

"Buca belediyesi yüzde 3 faiz alıyor, koskoca devlet ise yüzde 6"


İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Buca metrosu inşaatı için yüzde 3 faizle borç aldığını kaydeden Kılıçdaroğlu buradaki başarıya değindi. Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi'nin borç alırken yüzde 5 ya da yüzde 6 oranında faiz aldığını hatırlatan Kılıçdaroğlu bu yükse faizin nedeninin sordu. Bir ilçe belediyesinin bile Türkiye Devleti'nin yarı fiyatına faiz alabildiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, bu alanda ciddi bir başarısızlığın bulunduğunu ifade etti. CHP lideri, Türkiye Cumhuriyeti Hazinesinin uluslararası arenada güçsüz düşürüldüğünü belirtti.