Kılıçdaroğlu'nun telefonları dinleniyor mu? Bakan Soylu açıkladı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hem kendisinin hem de ailesinin takip edildiğini ve telefonlarının dinlendiğinden emin olduğunu öne sürmüştü. Korumalarının bu duruma karşı ellerinden geleni yaptığını belirten Kılıçdaroğlu, kendisinden rahatsız olan

Gündem 05.12.2020 - 16:07 04.05.2021 - 04:23 İlan35
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hem kendisinin hem de ailesinin takip edildiğini ve telefonlarının dinlendiğinden emin olduğunu öne sürmüştü. Korumalarının bu duruma karşı ellerinden geleni yaptığını belirten Kılıçdaroğlu, kendisinden rahatsız olan büyük bir kesim olduğunu kaydetmişti. İsim vermeden Alaattin Çakıcı'dan bahseden CHP lideri, yer altı dünyası vasıtasıyla kendisini tehdit ettiklerini söylemişti.


"İstihbarat birimlerimiz yılda 4 kez denetleniyor"


Kılıçdaroğlu'nun bu iddialarına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı bir Twitter paylaşımıyla yanıt verdi. Kılıçdaroğlu'nun amacının gündemi değiştirmek olduğunu aktaran Bakan Soylu, bu iddiaların devlete atılan bir iftiradan ibaret olduğunu söyledi. Ülkenin ana muhalefet partisinin liderinin daha sorumlu davranması gerektiğini belirten Soylu, istihbarat servislerinin yılda 4 kez denetlendiğini kaydetti. Soylu, bu denetlemelerin 4 ayrı birim tarafından yapıldığını ve hukuk dışı faaliyetlerin mümkün olmadığına değindi.


"Şüphesi varsa savcılıklara başvursun"


Bakan Soylu, Kılıçdaroğlu'nun böyle bir şüphesi varsa, hemen basın yayın organlarına koşacağı yerde başsavcılıklara başvurması gerektiğini aktardı. CHP liderinin böyle bir adım atması halinde ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını dile getiren Soylu, istihbarat birimlerine atılan bu iftiranın kabullenilemeyeceğini belirtti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@