Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Meclis grup toplantısında gündemde yankı uyandıran ifadeler kullandı. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "organ mafyaları ve uyuşturucu tacirlerinden vergi alınması" teklifine sert çıkış yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Meclis grup toplantısında gündemde yankı uyandıran ifadeler kullandı. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "organ mafyaları ve uyuşturucu tacirlerinden vergi alınması" teklifine sert çıkış yaptı. Bu söylemlerin uyuşturucu tacirlerini meşru olarak gösterdiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP liderinin yönünü şaşırdığını sözlerine ekledi.

"CHP'nin amacı faşist düzene geri dönmek"


Kılıçdaroğlu'nun kendisinin uyuşturucu örgütü ya da organ mafyası kurması önerisinde bulunan Erdoğan, "Belki devlet senden bir şeyler kazanır" diye konuştu. AK Parti'ye yapılan eleştirilerin bir kısmının iftira kapsamına girdiğini kaydeden Erdoğan, saygı sınırlarını aşan ifadelerin kullanıldığını belirtti. Birçok kişinin kendini hale daha tek parti döneminde yaşadığını zannettiğini kaydeden Erdoğan, "CHP'li yaptıysa iyi, yoksa kötü" anlayışının ülkeyi bir yere götürmeyeceğini kaydetti. CHP'nin arzusunun 1940'lı yılların faşist düzenine dönmek olduğunu kaydeden Erdoğan, ülkenin dini sembollerine yapılan hakaretlerin artık çizgiyi aştığını bildirdi.

"ABD ve Avrupa ilişkilerinde yeni sayfa açılacak"


Avrupa ile ABD ilişkilerinde daha temiz bir sayfa açmak istediklerini dile getiren Erdoğan, AB'nin Türkiye'yi adeta kendisinden uzaklaştırmak yönünde politikalar izlediğini vurguladı. Erdoğan, AB'nin önce kendi çelişkilerinin üzerine gitmesi, daha sonra Türkiye hakkında beyanlarda bulunması gerektiğini aktardı.