Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu terletmeye devam ediyor. Mehmet Tevfik Göksu bu kez de İmamoğlu ve partisinin "AK Parti bizi engelliyor" idd

Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, sıkça eline alıp salladığı ve yalanlanamayan belgelerle İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun başına bela oldu. Öyle ki belanın boyutunu anlamak için "Tevfik Göksu" dendiğinde Ekrem İmamoğlu'nun değişen ses tonuna ve davranışlarına bakmak yeterli.

Önceki gün HaberTürk televizyonunun konuğu olan Ekrem İmamoğlu, Tevfik Göksu dendiğinde küplere binince aynı televizyon kanalı bu kez de konuk olarak Mehmet Tevfik Göksu'yu davet etti.

Habertürk televizyon kanalında Kübra Par tarafından sunulan "Açık ve Net" programının konuğu olan Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, gazeteciler Hasan Öztürk, Gökhan Hacir ve Nihal Bengisu Karaca'nın sorularını cevapladı.

Yine rakamlarla cevap verdi

Mehmet Tevfik Göksu, İBB yönetimi ile ilgili bir çok yalanı belgelerle ifşa ederken, Ekrem İmamoğlu ve partisinin her fırsatta "AK Parti, belediye meclislerinde bizi engelliyor" yalanına grafiklerle cevap verdi.

AK Partili belediye yönetimlerinin döneminde belediye meclisine gelen icraat dosyalarının yüzde 29'unun CHP tarafından "hayır" ile karşılık verildiğini belirten Mehmet Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu döneminde belediye meclisine gelen dosyaların yalnızca yüzde 2'sine AK Parti'nin hayır dediğini söyledi.

TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!

Göksu şu açıklamalarda bulundu:

"2016, 2017 ve 2018 yıllarında yani AK Partili belediye yönetiminin olduğu dönemde belediye meclisine gelen toplam dosya sayısı 6504. CHP, bu dosyaların 1871'ine 'hayır' demiş. Bu yüzde 29'a tekabül eder.

2019-2020 Ekrem İmamoğlu yani CHP döneminde 2179 dosya belediye meclisine gelmiş. AK Parti bu dosyaların kaçına 'hayır' demiş. Sadece 60 dosyaya. Bu da yüzde 2'ye tekabül eder. Aslında yüzde 2 bile değil, yüzde 1'dir. Zira 60 dosyaya 'hayır' dememişiz. Yarısını iade etmişiz, yarısına da hayır demişiz. Peki nelere 'hayır' demişiz? Hiç imara açılmaması gereken bir yerdeki parkı kalkıp imara açmak istemişler, biz de 'hayır' demişiz."