Vatandaşların kanuni olarak aldıkları bazı paralar vardır. Bu anlamda SGK'da her yıl milyonlarca TL unutuluyor. Unutulan paraları almanın yolları ilan365.net'te.

Başvuran alıyor... Kimse bilmediği için haber yaptık! SGK, vatandaşın paralarını geri ödüyor!  Ödenen paralar anında bankalardan ya da PTT’den çekilebilir. Yalnızca kimlik ile bankaya ya da PTT’ye gidip gelen paranızı almak istediğinizi söylemek yeterli olacaktır. Eğer E devlet işlemleri yaparken ödemeler için bir banka işlediyseniz o banka hesabına zaten paranız kendiliğinden yatacaktır. Bu konuda hassas olursanız paranız boşa gitmemiş olur.

Hangi SGK Ödemeleri Unutulmakta

En çok unutulan ödemelerin başında emekli ya da çalışan ölünce ailesine ödenen ölüm parası olmaktadır. Bu ödeme genelde ya tümüyle unutulmakta, ya da sadece bir çocuğu tarafından bu para alınmaktadır. Aslında ödemeyi her bir çocuk ayrı ayrı alabilecekken biri dışında alan olmamaktadır. Bu ödemenin tümü her bir çocuk tarafından alınabilir. Yani çocuklar arasında bölüştürülmemektedir.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı! İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı!

Babasından yetim maaşı alanlar ya da ölen eşinden dul maaşı alanlar, evlenmeleri durumda net maaş üzerinden belli ay boyunca maaş tutarı hesaplanmakta ve hesaplarına geçirilmektedir. Bundan ölen kadının eşi de faydalanacağı toplumda neredeyse hiç bilinmemektedir.

Süt ödeneği ve bakıcı parası da unutulanlar ödemeler arasında bulunmaktadır. Bunları geçirilen bir kaza sonrası iş görememe ödeneği gelmektedir. Çalışan babaya da eşi doğum yaptı ise bu ödemeler yapılmaktadır. Bu konuda takipte olursanız paranız yattığında alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

ilan365.net özel haber