TÜİK'in Mart ayı zamlanan ürünleri duyurması dikkat çekti. Kalem kalem hangi ürün ne kadar arttı ve yüzdelik olarak son durum nedir belli oldu. Kırmızı et rekor üstüne rekor kırdı. Dana etinin ne kadar zamlandığını duyunca şok olacaksınız. Kasap etinde fiyatlar yükseldi.

Kırmızı et fiyatları, her geçen gün zam üstüne zam alıyor. Bu nedenle fiyatı da bir hayli arttı. Her ne kadar belirli yerlerde Ramazan'a özel ucuza satılsa da stok mktarı herkese yetmemekte. Tarım Kredi Marketlerinde birer kiloluk kıyma ve kuşbaşıyı ucuza alabilirsiniz. Yine de vatandaşların çoğu kasapları tercih etmek durumunda. Peki Mart ayı için açıklanan TÜİK verilerine göre kırmızı ette yüzde kaç artış oldu?

IBAN Numarasına Ödenecek, 100.000 TL'ye Kadar İsteyen Hemen Alacak! IBAN Numarasına Ödenecek, 100.000 TL'ye Kadar İsteyen Hemen Alacak!

%19,90 Zamla Zirvede!

Dana etine yalnızca Mart ayında gelen zammın yüzdesi %19,90 olarak açıklandı. Diğer aylarda da fiyat artışlarının yaşandığını düşünür isek 2023 yılında kırmızı etin pahalılığı damgasını vuruyor. Söz konusu bu artışların önüne çeşitli ithal et hamleleriyle önüne geçilse de kalıcı bir çözüm ne zaman üretilir bilinmiyor.

TÜİK Mart Ayı Zamlanan Ürünler

Dana eti 19,90
Şarküteri ürünleri ve diğer et çeşitleri 15,16
Yumurta ve yumurta ile ilgili ürünler 11,16
Paket turlar 10,88
Orta öğretim 9,40
Yemek odası ve oturma odası mobilyaları 6,66
Kahve 6,19
Kümes hayvanları eti 5,89
İlaçlar 5,38
Makarna çeşitleri 4,96