TV8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda dizisi 26 Şubat Cuma akşamı 26. bölümüyle ekranlara geliyor. Dizide haftalar sonra Doktor Manolya Hanım'ın eşi merak edildi. Peki Kırmızı Oda Aydın kimdir? Doktor Hanım'ın eşinin gerçek adı ne? Levent Özdilek dizileri nedir? İşte detaylar...

Cuma akşamları yayınlanan Kırmızı Oda dizisi her cuma yeni bölümleriyle ekranlara gelmeye devam ediyor. Başrolünde Binnur Kaya'nın rol aldığı Kırmızı Oda, Dr. Gülseren Budaycıoğlu'nun Madalyonun İçi kitabından uyarlanıyor. her hafta farklı hikayelerin işlendiği Kırmızı Oda Aydın karakteri merak edildi. Biz de sizler için Kırmızı Oda Aydın gerçek adı ne? Levent Özdilek evli mi araştırdık bulduk.


Kırmızı Oda'nın Aydın'ı Levent Özdilek kimdir?


Kırmızı Oda Doktor Hanım’ın eşine usta oyuncu Levent Özdilek hayat veriyor. Son olarak Eşkıya dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO) dizisinde Pudra Hakkı’yı canlandırmış olan Levent Özdilek, “Meleklerin Aşkı” dizisinde Melek’in babasına hayat vermiştir.

Levent Özdilek, Mart 1955 yılında Adana ilimizde hayata gözlerini açmıştır. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

Usta oyuncu, bu sektöre 1967 yılında Benim Adım Kerim  adlı sinema filminde Kendi adı ile yani Levent karakterini canlandırarak başladı. 1967 yılından 2000’li yıllara kadar neredeyse 20 projede kimi zaman bölüm oyuncusu olarak kimi zaman seslendirme sanatçısı olarak  yer almıştır.

2009 yılında Arka Sokaklar dizinde Faruk Başkomiseri canlandırmıştır. Yine 2009 yılında Kavak Yelleri  dizisinde Cem Ergün karakteri ile 3 sezon oynama başarısı göstermiştir.

Adanalı dizisinde Maraz Alinin Babası rolünü canlandırmış olan oyuncu, 2017 yılında ise Aslan Ailem dizisinde Tayfun Olgun karakterini canlandırmıştır.