TV8 ekranlarında gerçek hayattan uyarlama hikayeleri ile izleyenleri ekran başına kilitleyen Kırmızı Oda dizisinde Dara karakteri merek ediliyor. Peki Kırmızı Oda Dara kimdir, hastalığı ne?

TV8’de Gülseren Buğdaycıoğlu’nun romanından uyarlama olarak ekrana gelen Kırmızı Oda dizisi ilgi ile izlenmeye devam ediyor. Dizide bugüne kadar konuk oyuncu olarak bir çok ünlü isim yer aldı. Kadroya son katılan isim ise Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz oldu. Dizide Gökhan Özoğuz’un hayat verdiği Dara karakteri de ilgi çekti. Peki Kırmızı Oda Dara kimdir? Kırmızı Oda Dara hastalığı ne, gerçek hayatta kim?

Kırmızı Oda Dara karakterinin hikayesi izleyenler tarafından merak ediliyor ve yakından takip ediliyor. Yaşadığı uyku problemleri nedeniyle Doktor Manolya’nın kapısını çalan Dara, daha ilk bölümde izleyicilerin ilgisini çekmeyi başarmıştı. Kırmızı Oda Dara’nın hastalığı ne sorusunun yanıtı da o günden itibaren araştırılmaya başlandı. Peki Kırmızı Oda'daki Dara'nın hikayesi ne, gerçek hayatta kim? Kırmızı Oda'daki Dara gerçek hayatta Gökhan Özoğuz’un hikayesi mi?

kirmizi-oda-dara-kimdir-daranin-hastaligi-ne-gercek-kisi-mi-gercek-hayatta-kim-2

MasterChef Burak Kaya Kimdir? Sevgiliye Şiddet İddiası Doğru mu? Yarışmadan Elendi mi? Ayrıldı mı? MasterChef Burak Kaya Kimdir? Sevgiliye Şiddet İddiası Doğru mu? Yarışmadan Elendi mi? Ayrıldı mı?

Kırmızı Oda Dara’nın hastalığı ne, gerçek hayatta kim?

Kırmızı Oda’ya Dara karakteri ile ünlü şarkıcı Gökhan Özoğuz katıldı. Dizide Dara, uyku sorunları yaşıyor ve hatta geceleri hiç uyuyamıyor. Henüz Kırmızı Oda Dara’nın hikayesi çok yeni o nedenle detaylar tam olarak açıklanmış değil. Ancak ilerleyen bölümlerde hikayenin yavaş yavaş gözler önüne serilmesi bekleniyor.

Dara ne demek, anlamı ne?

Kırmızı Oda’ya Dara karakterinin katılması ile birlikte Dara ne demek, Dara isminin anlamı ne gibi soruların yanıtı da merak edilmeye başlandı. TDK’da Dara, Hükümdar anlamına geliyor, aynı zamanda Tanrı adları arasında yer alıyor. Dara, Eski İran hükümdarlarından dokuzuncusu olarak da biliniyor.

Gökhan Özoğuz kimdir, kaç yaşında?

Bir döneme damga vuran Athena grubunun solisti olarak tanınan Gökhan Özoğuz, 14 Ekim 1976 tarihinde İstanbul'da Fenerbahçe semtinde dünyaya geldi. Aslen Gaziantepli olan Gökhan Özoğuz, 2007 yılında babası Ahmet Hamdullah Özoğuz’u kaybetti. Ünlü şarkıcı gitar çalmaya 15 yaşında başladı ve müzisyen olmak konusunda en büyük desteği de dedesinden aldı. Gökhan Özoğuz’un ikiz kardeşi olan Hakan Özoğuz’da kendisi gibi müzisyen ve Athena grubunun üyelerindendir. Gökhan ve Hakan Özoğuz kardeşlerin de üyesi olduğu Athena grubu, 2004 yılında Eurovision Şarkı Yarışması'nda For Real adlı şarkı ile temsil etmiş ve 4. olmuştur.