Kırmızı Oda Hediye kimdir? Mevzusu ne?

Yeni sezonun en iddialı dizileri arasında yer alan Kırmızı Oda ekranda fırtına gibi esmeye devam ediyor. Cuma akşamlarının vazgeçilmezi haline gelen dizi psikolojik gerilim türünde ilerliyor.

Gündem 02.12.2020 - 11:48 04.05.2021 - 04:23 İlan35
Yeni sezonun en iddialı dizileri arasında yer alan Kırmızı Oda ekranda fırtına gibi esmeye devam ediyor. Cuma akşamlarının vazgeçilmezi haline gelen dizi psikolojik gerilim türünde ilerliyor. Binnur Kaya’nın başrolünde yer aldığı diziye her hafta birbirinden önemli oyuncular dahil oluyor.

Son olarak Hediye karakterinin işlenmeye başladığı görüldü. Prof. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun gerçek hayat hikayelerinden yola çıkarak hazırladığı kitaplarından uyarlanan dizi seyirciden tam not alıyor. Psikolojik tahlillerin yapıldığı dizi de duygusal anlar yaşanıyor. Kırmızı Oda Hediye karakteri ise yıllardır ailesi olarak bildiği insanların aslında kendisini evlat edindiğini öğrenmiştir.

Hediye, annesi olarak kabullendiği kadının ölüm döşeğindeki itirafının ardından derin bir yara alır. Annesi ile olan ilişkisini anlatan Hediye, hayatını ona ve kardeşine adadığını açıklar. Hediye, öğretim görevlisi olarak çalışan güçlü ve ayakları yere basan bir kadındır. Annesinin gölgesi altında yaşamaya alışık olan Hediye, onun ölümüyle büyük bir kayıp yaşamıştır.

Ayrıca, öz annesi olmadığını öğrenmesi de yaralarına yenilerini ekler. Geçmişte yaşadıklarını anlatan Hediye, annesi bildiği kadının psikolojik şiddetine maruz kalmıştır. Gözyaşlarına boğulan ve çaresizlik duygusunu derinden hisseden Hediye, hayatına tek başına devam edebilmek için seanslara katılmaktadır. Hediye’nin öz annesi ise uzak bir akraba olarak bildiği başka bir kadındır. Onunla iletişim kurmak, öz annesini tanımak isteyen Hediye duygusal karmaşa içerisindedir.

Kader motifinin önemine dikkat çekilen Kırmızı Oda dizisinde her karakterin birbirinden farklı hayat hikayeleri ve sorunları bulunuyor. Seyircilere psikolojik tahliller sunan dizi aynı zamanda toplumsal mesajlar veriyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@