Başrolünde Binnur Kaya'nın yer aldığı ve dram yüklü gerçek hayat öykülerini ekranlara taşıyan Kırmızı Oda 19 Şubat Cuma akşamı 25. bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Her hafta birbirinden üzücü hikayelerini konu edildiği Kırmızı Oda'ya birkaç haftadır Kumru damga vurdu. Üvey babasının kendisini taciz etmesiyle başlayan hayatı giderek daha da zorlamış ve güvenmeye çalıştığı her adam Kumru'yu farklı bir batağa sürüklemiştir. Kırmızı Oda son bölümde de Kumru anlattıklarıyla herkesi ekran başına kitledi. Bunun ardından Kırmızı Oda Kumru'nun hikayesi ne? Kumru'nun üvey babası kim? Fırat Topkorur kaç yaşında aranmaya başladı. İşte detaylar...


Kırmızı Oda Kumru'nun hikayesi ne?


Kırmızı Oda dizisinde Kumru'nun hikayesi; Madalyonun İçi kitabındaki kurbanlar bölümünden esinlenerek oluşturuldu. Çünkü kitapta Kumru diye bir karakter yok. Onun yerine hikayesi ona çok benzeyen Hayal adında bir genç kız anlatılıyor. Hayalin hikayesi ise şöyle; Hayal hakim bir baba ve öğretmen bir annenin iki kızından en büyüğüdür. Babasının alkol aldığı zamanlarda kendisini dövdüğünü anlatan Hayal, lise zamanında bir çocukla tanışır. Ailesi istemese de onunla evlenmek için diretir. Okuldan ayrılarak evlenen Hayal, 5-6 sonra eşinden kaçarak aile evine geri döner.  Babası ve ailesinden baskı gören bir kez daha aşık olur. Bir kez daha evden kaçan Hayalin hikayesi böyle başlar. Çalışmayan bu adam zamanla eve arkadaşlarını getirmeye başlar. Yenilen yemekler ve içilen içkilerden sonra Hayal eve gelen misafirle yalnız bırakıldığını anlatır. Hayal o gün sevdiği adamın kendisini para karşılığında sattığını anlar.Dizi ve kitap arasındaki en büyük fark ise Kumru'nun üvey babasından gördüğü taciz ve Yavuz karakteriyle 10 yıl önce tanışmasıdır. Yaşadığı kötü günleri atlatan Kumru'nun onu çok seven bir kocası ve tatlı bir kızı vardır. Kırmızı Oda 25. bölümde de Kumru'nun evlendiği gün üvey babasının onun kırmızı kuşağını bağladığı sahne olay yarattı. Kumru'nun kendisine yapmadığını bırakan adamla karşı karşıya kalmasına yorum yağdı. Bunun üzerine Kumru'nun üvey babası kim? Fırat Topkurur kimdir? aranmaya başladı.


Kırmızı Oda Kumru üvey babası kim?


Kumru'nun hikayesinin açığa çıkmasıyla birlikte üvey babasının kendisine yaptıkları da ortaya çıktı. Kırmızı Oda dizisinde Kumru'nun üvey babası kapısına rağmen Kumru'yu taciz etmiş ve buna yıllar boyunca devam etmiştir. Dizide Kumru'nun üvey babası Servet'e Fırat Topkorur hayat veriyor. Peki Fırat Topkorur kim? Hangi dizilerde oynadı


Fırat Topkorur kimdir? Nereli


Fırat Topkorur, 7 Ocak 1982 yılında İzmir'de doğdu ve 39 yaşındadır. Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okudu ve oradan mezun oldu. 2010 yılında vizyona giren "Off Karadeniz" filmi için kamera karşısına geçen Fırat Topkorur, 2011 yılında "Sen De Gitme" dizisinde Cemal karakterine hayat verdi.

Bu Son Olsun adlı sinema filmiyle oyunculuk kariyerine filmlerde de devam eden Fırat Topkorur, 2 sezon boyunca Fatih - Harbiye dizisinde Cihan karakteriyle ekranlara geldi. Topkorur ayrıca 2014 yılında Darbe adlı filmde rol aldı.


Fırat Topkorur asıl tanınırlığını, Blu TV'de baş rollerinde Haluk Bilginer, Cansu Dere ve İbrahim Selim'in bulunduğu Şahsiyet dizisindeki Firuz Komiser karakteriyle kazandı.


Fırat Topkorur, son olarak Kırmızı Oda dizisinde Kumru karakterinin üvey babası olarak yer almaktadır.


Fırat Topkorur'un rol aldığı diziler:

 • Ya İstiklal Ya Ölüm

 • Çukur

 • İçten Sesler Korosu

 • Şahsiyet

 • Kehribar

 • Son Çıkış

 • Muhteşem Yüzyıl: Kösem

 • Diriliş: Ertuğrul

 • Fatih-Harbiye

 • Sen De Gitme

 • Deliler Fatih’in Ormanı

 • Darbe

 • Bu Son Olsun

 • Off Karadeniz