Dr. Gülseren Budaycıoğlu'nun Madalyonun İçi kitabından uyarlanan Kırmızı Oda dizisi cuma akşamları yayınlanmaya devam ediyor.

Gelsin Hayat Bildiği Gibi Aylin Kimdir? Gerçek Adı Ne? Sanem Babi Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Dizileri? Gelsin Hayat Bildiği Gibi Aylin Kimdir? Gerçek Adı Ne? Sanem Babi Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Dizileri?
Dr. Gülseren Budaycıoğlu'nun Madalyonun İçi kitabından uyarlanan Kırmızı Oda dizisi cuma akşamları yayınlanmaya devam ediyor. 26 Mart Cuma akşamı 30. bölümüyle ekranlara gelecek dizide yepyeni bir hikaye başlayacak. Kırmızı Oda yeni bölüme Yiğit Özşener Zafer karakteriyle ve Esra Ronabar Nihal rolüyle konuk olacak. Her zamanki gibi Doktor Hanım da Zafer ile Nihal'in ilişkisini mercek altına alacak. Hal böyle olunca izleyiciler de Kırmızı Oda Zafer’in hikayesi ne? Nihal'le nasıl evlendi araştırmaya başladı. Biz de sizler için bu soruları haberimizde yanıtladık.

Kırmızı Oda 30. bölümde; Zafer arabasındayken, Nihal de lüks evinin bahçesinde çiçeklerle ilgilenir. Zafer akşam gelemeyeceğini eşine haber vermek için Nihal’i arar. Lakin Nihal, bahçede çiçeklerle uğraştığı için telefonu evin hizmetçisi getirir. Zafer, eşi Nihal’e önce telefonu yanında taşımadığı için kızar. Daha sonra akşam yatırımcılarla toplantısı olduğunu ve yemeğe gelemeyeceğini söyleyince Nihal “Dün de gelmedin akşam yemeğine” diyerek tepki gösterdikten hemen sonra Nihal'in başı döner ve olduğu yere bayılır. Zafer, telefonunda eşine seslense de sesini duyuramaz. Yani Kırmızı Oda dizisinde Zafer ve Nihal'in hikayesi böyle başlayacak. Peki Zafer neden Nihal ile evlendi? Gelelim Kırmızı Oda Zafer nasıl biri?


Kırmızı Oda Zafer’in hikayesi ne?


Kırmızı Oda 30. bölümde Zafer ve Nihal'in hikayesi ilk kez izleyici karşısına çıkacak. Hikayenin detayları ise şöyle;

Zafer- Nihal çifti aynı anda Madalyon kliniğe Doktor Hanım için gelecek. İkilinin destek almak istemesinin nedeni ise Nihal'in sebepsiz bayılmaları olacak. İkisini de ayrı ayrı dinleyen Dr. Manolya Hanım, ilk olarak Nihal ile görüşür. Eşi Zafer ile çok mutlu ve harika bir evlilikleri olduğunu söyler. Bayılmalarından da Doktor Hanım'a bahsetmez. Ancak Doktor, Nihal’in kimi zaman bilerek kimi zamanda psikolojik olarak bayıldığını kısa süre içinde anlayacaktır.

Kırmızı Oda dizisinde Zafer'in öyküsünü de şöyle özetlememiz mümkün. Varlıklı bir ailenin oğlu olan Zafer liseden sonra üniversite eğitimi için Almanya'ya gider. Beş yıl Almanya'da eğitim görür. Burada gönlünü güzel bir kadına kaptırır. Almanya’daki kız arkadaşı da Zafer’i çok sevmiştir.

Türkiye'ye dönen Zafer arasının pek de iyi olmadığı babasına Almanya'da bir kıza çok aşık olduğunu ve onunla evlenmek istediğini söyler. Ancak Zafer'in babası bunu kabul etmez ve oğlunu kendi uygun gördüğü; Nihal ile evlendirir. Nihal'e karşı herhangi bir Duygu beslemeyen Zafer; daha ilk gecelerinde Nihal'i sevip sevemeyeceğini bilmediğini ancak bir başkasını sevdiğini söyler. İşte bu nedenle Zafer eşi Nihal'e karşı pek de ilgili bir adam değildir.


Kırmızı Oda Nihal neden bayılıyor?


Yukarıda anlattığımız gibi Kırmızı Oda dizisinde Nihal, eşinden sevgi görmeyen ancak Zafer'i çok seven bir kadındır. Mizaç olarak da sessiz sakin bir kadın olan Nihal, sevgisizliğini içine attıkça bayılmalarla karşı karşıya kalmıştır. Öte yandan Nihal her bayıldığında Zafer'in kendisiyle ilgilendiğini fark edince psikolojik olarak bunu kullanmaya başlar. Ve Zafer ilgisiz olduğunda özellikle eve gelmeyeceğini söylediğinde Nihal bayılarak; kocasını yanında tutmaya çalışır.