Faturalarını ödemekte zorluk çeken ailelere son dakika doğalgaz fatura desteği müjdesi geldi! İhtiyaç sahibi olan hanelere yapılan sosyal yardımlara doğalgaz fatura desteği de eklendi.

Gözden kaçırmayın

Kafalar Karıştı! Yeni Nesil "Bergen" Petek Dinçöz Değil de Can Tanrıyar Çıktı! Mahkemelik Oldular... Kafalar Karıştı! Yeni Nesil "Bergen" Petek Dinçöz Değil de Can Tanrıyar Çıktı! Mahkemelik Oldular...

Faturalarını ödemekte zorluk çeken ailelere son dakika doğalgaz fatura desteği müjdesi geldi! İhtiyaç sahibi olan hanelere yapılan sosyal yardımlara doğalgaz fatura desteği de eklendi.Bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu doğalgaz fatura desteğinde başvuruları kaçırmayın! Hane başına 1200 TL'ye kadar doğalgaz fatura yardımı ödeniyor. Peki kimler doğalgaz fatura desteği alabilir? Başvuru nereye ve nasıl yapılır? Kış bitmeden son doğalgaz fatura desteği için başvuruyu kaçırmayın! Aylık 1200 TL ödeniyor. Detaylar haberimizde sizlerle...

Ülkemizde artan enflasyon ve devam eden ekonomik sıkıntılar nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere ve hanelere verilen sosyal yardımlar artarak büyüyor. Devlet, bu zorlu süreçte katlanarak büyüyen faturalar nedeniyle ekonomik sıkıntılar yaşayan dar gelirli aileleri unutmuyor. Son olarak açıklanan Doğalgaz Fatura Desteği ile doğalgaz faturalarını ödemekte zorluk yaşayan ailelere de 1200 TL'ye kadar aylık fatura desteği sağlanıyor. 2022 yılı Mart ayı itibariyle henüz başvuru yapmayan vatandaşlar da doğalgaz fatura desteğinden yararlanabilecekler. 

Doğalgaz Fatura Desteği Başladı! Mutlaka Başvurun

2022 yılında her ne kadar asgari ücrete yüksek oranda zam yapılmış olsa da artan enflasyon ve fatura zamları nedeniyle vatandaşlar zorlu bir süreçten geçmeye devam ediyor. Pandemi etkisi ve ardından Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle yükselişe geçen gaz fiyatlarından ötürü doğalgaz faturaları katlanarak büyüyor. İşte bu noktada Devlet ihtiyaç sahibi vatandaşları unutmayarak doğalgaz fatura desteğini devreye aldı. Geçmiş yıllardan bu yana verilen elektrik fatura desteğinin benzeri şekilde bu kez doğalgaz faturaları için de aylık olarak destek ödemesi yapılıyor. 

Kömür, yakacak yardımı gibi bir yardım olan doğalgaz fatura desteğine başvurular Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın e-Devlet platformundaki sistemi üzerinden online olarak yapılabiliyor. Vatandaşlar doğalgaz fatura desteğine, bizzat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat ederek de başvurabiliyorlar.

Doğalgaz Fatura Yardımına Kimler Başvurabilir?

Doğalgaz yardımına gerçekten ihtiyaç sahibi aileler başvuru yapabilmektedir. Evi doğalgaz ile ısınıp ekonomik olarak doğalgaz faturasını ödeyemeyecek durumda olan aileler öncelikli olarak bu yardımdan yararlandırılmaktadır. 3294 sayılı Knaun çerçevesinde sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlar doğalgaz yardımı alabileceklerdir. Ayrıca her ne kadar sosyal güvencesi bulunsa da hane içi kişi başına düşen geliri 2022 yılı net asgari ücretinin 3'te 1'inden az olan aileler de doğalgaz yardımından yararlanabilmekteler.

Aylık 1200 TL Ödeme Yapılıyor!

Doğalgaz yardımı olarak aylık 1200 TL'Ye kadar ödeme yapılıyor. Türkiye geneli 500 TL ila 1200 TL arasında verilen doğalgaz desteğinde ihtiyaç sahibi hanelerin kişi sayısı ve doğalgaz tüketim miktarları esas alınıyor.

Doğalgaz Fatura desteğinde başvurusu olumlu sonuçlanan ailelere yardımlar PTT aracılığıyla veriliyor. Başvurusu onaylananan aileler, doğalgaz faturaları ve T.C. Kimlikleri ile en yakın PTT şubelerine giderek doğalgaz fatura desteğinden yararlanabiliyorlar. Yardım tutarı, doğalgaz faturasındaki miktardan düşülüyor ve destek bu şekilde nakit para ödenmeksizin sağlanıyor.