Kış Yaklaşıyor Devletten Ailelere 1500 TL Yakacak ve Gıda Yardımı! Başvurular Başladı

Yaklaşan kış ayları öncesi Devleten ihtiyaç sahibi ailelere 1500 TL tutarında yakacak ve gıda yardımı müjdesi!

Ekonomi 27.09.2021 - 19:12 27.09.2021 - 19:12 Berkay Keskin

Başvuru yapan ihtiyaç sahiplerine 1500 TL tutarında yardım ödemesi yapılacak. Ayrıca kömür, fatura ve gıda yardımları da verilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bünyesinde ihtiyaç sahibi ailelere nakit para, yakacak ve gıda yardımının tüm detayları haberimizde sizlerle...

Devletten ihtiyaç sahibi ailelere tam 1500 TL tutarında yardım müjdesi! Yaklaşan kış ayları nedeniyle katlanarak büyüyecek doğalgaz, elektrik ve su faturaları, artan harcamalar, okul masrafları vb. acil nakit ihtiyaçları, ihtiyaç sahibi aileleri zora sokarken Devletten müjde gibi haber geldi! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Valilikler ve Kaymakamlıklar bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine 1500 TL gıda, yakacak ve nakit para yardımı verilecek. Başvurular başladı! Son başvuru tarihini kaçırıp üzülmeyin. 2021 yılında Devletten ailelere 1500 TL nakit para, yakacak ve gıda yardımının tüm detaylarını haberimizin devamında sizler için hazırladık.

Devletten 1500 TL Tutarında Yakacak ve Gıda Yardımı!

2021 yılı içerisinde Devletten ihtiyaç sahiplerine yönelik destek ve sosyal yardımlar artarak devam ediyor. 2021 Eylül-Ekim aylarında Belediyeler de vatandaşlara gıda yardımlarını koli bazında ulaştırıyorlar. Belediyelerin beyaz masa ve ilgili yardım birimlerine başvuran, müracaat eden herkes bu yardımlardan yararlanabiliyor. Belediyeler sosyal marketleri ile gıda yardımının yanı sıra kıyafet yardımı, sosyal hizmet yardımı, ulaşım yardımı vb. pek çok kalemde karşılıksız nakit para veya ayni yardımlar gerçekleştirebiliyor. Erzak yardımı için Belediyeye müracaat ettiğinizde sizden bir başvuru formu ile dilekçe şeklinde yazılı başvuru yapmanız istenecektir. Bu formda istenen bilgileri doğru ve eksiksiz biçimde doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Kış Yaklaşıyor! Yakacak Yardımı Başvuruları Başladı

Yaklaşan kış aylarıyla birlikte vatandaşların en çok araştırdığı konuların biri de yakacak yardımı oldu. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla bu yılda binlerce ton kömür, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak. Aileler, ihtiyaç sahibi olduklarını belgeleyecek Muhtarlık fakir kağıdı vb. evraklarla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat edip kömür ve odun gibi yakacak yardımları için başvuru yapabilecekler. Başvuruda sizden T.C. Kimlik fotokopisi, aile üyelerinin isim soyisimlerini içeren nüfus kayıt örneği, barındığınız evin tapu kayıt örneği gibi evraklar istenebilecektir. 

Kömür (yakacak) yardımı başvurunuzu tamamladıktan sonra Vakıf tarafından gerekli incelemeler yapılacak ve başvurunuz olumlu yahut olumsuz olarak sonuçlandırılacaktır. Başvurunuzun reddedilmesi halinde Vakfa yeniden müracaat ederek itirazda bulunabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@