Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine kısa çalışma ödeneği başvuru süresi uzatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren karar ne zaman uygulanmaya başlanacak? Peki kısa başvuru ödeneği başvuruları ne zaman b

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!
Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine kısa çalışma ödeneği başvuru süresi uzatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren karar ne zaman uygulanmaya başlanacak? Peki kısa başvuru ödeneği başvuruları ne zaman başlayacak? Başvurular nereden yapılacak? Ödenekten faydalanan işletmeler yeni başvuru yapmak zorunda mı?

Kısa çalışma ödeneği başvuruları ne zaman başlayacak?


Koronavirüs yasakları nedeniyle bazı iş yerleri kısa çalışma ödeneğinin uzatılması talebinde bulundu. 1 Aralık'tan sonraki dönemle ilgili verilecek kısa çalışma ödeneği düzenlemesine gidildi. Peki kısa çalışma ödeneği başvuruları ne zaman başlayacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, başvuruların 1 Aralık itibarıyla başlayacağını açıkladı. Bakan Selçuk, yeni kararla birlikte 30 Haziran'dan önce başvuru yapmayan iş yerleri de başvurabilecek. Başvuru süresinin son tarihinin 31 Aralık olduğu kaydedildi. Başvuruların e-devlet üzerinden yapılabileceği ifade edildi.

Ödenekten faydalanan işletmeler yeni başvuru yapmak zorunda mı?


İş yerleri 31 Aralık'a kadar İŞKUR'a yapılacak başvurularla kısa çalışma ödeneğini uzatabilecek. Böylece bu iş yerlerinin, 1 Aralık'tan sonraki 3 aylık dönem için kısa çalışma ödeneğinden faydalanabileceği belirtildi. Peki daha önce başvuru yapan ve kısa çalışma ödeneğinden faydalanan iş yerleri yeni başvuru yapmak zorunda mı? Bakan Selçuk, daha önce başvuru yapan ve kısa çalışma ödeneğinden faydalanan iş yerleri yeni başvuru yapmak zorunda olmadığını aktardı. Bu işletmeler ödenekten faydalanmaya devam edecek.