Kiss grubunun yeni şarkısı gelecek mi?

1973 yılında kurulan ABD'li hard rock grubu Kiss'in vokalist ve gitaristi olan Paul Stanley, grubun yeni şarkısının gelip gelmeyeceğine dair soruya cevap verdi. Monster adlı albümlerini 2012'de piyasaya sürdükten sonra bir daha albüm çıkarmayan grubun ya

Magazin 27.03.2021 - 11:48 04.05.2021 - 04:20 İlan35
1973 yılında kurulan ABD'li hard rock grubu Kiss'in vokalist ve gitaristi olan Paul Stanley, grubun yeni şarkısının gelip gelmeyeceğine dair soruya cevap verdi. Monster adlı albümlerini 2012'de piyasaya sürdükten sonra bir daha albüm çıkarmayan grubun yaklaşık 9 yıldır yeni bir şarkı yapmadı. Monster albümüyle Billboard 200 sıralamasında üçüncü sıraya yerleşen grubun son durumu merak ediliyor. Grubun yan projesi olan Soul Station grubunun ilk albümünü çıkarmak için kolları sıvayan Paul Stanley, USA Today'e röportaj verdi ve merak edilenleri yanıtladı.


"Konserde hep eski şarkıları bekliyorlar"


Grubun veda turnesine çıkacaklarını ve bu maceranın ardından bir daha Kiss grubu olarak sahneye çıkmayacaklarını kaydeden Stanley, turneye End Of The Road (Yolun Sonu) ismini verdiklerini belirtti. Yeni Kiss şarkıları yapmayacaklarını aktaran Paul Stanley, bu kararın nedenini anlattı. Klasik grupları yeni albümler çıkardıkları zaman eski havasını şarkıya yansıtamadığını belirten Stanley, "Konserde hep eski şarkıları bekliyorlar, yeni şarkı çıkınca sessizleşiyorlar" ifadelerini kullandı.


"Satış beklentisiyle asla albüm yapmayız"


İnsanların sürekli Kiss grubunun eski şarkılarından söz ettiğini hatırlatan Stanley, öte taraftan çok fazla dinlemeyecekleri yeni şarkıların ne zaman geleceğini sürekli sormalarının tuhaf bir durum olduğunu kaydetti. Aynı tarz şarkılar yapmak istemediğini ve artık farklı bir müzik türüne yönelmek istediğini aktaran Stanley, 2012'de çıkan Modern Day Delilah ile Hell Or Hallelujah adlı şarkılarının gelecekte daha çok dinleneceğini tahmin ettiğini söyledi. Satış beklentisiyle asla albüm yapmadıklarını kaydeden ünlü müzisyen, albüm çıkarmanın tek motivasyonunun "sanatsal anlamda yaratıcılığını doyurmak" olması gerektiğine vurgu yaptı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@