Kitapçılar açık mı? Tam Kapanma Kitapçılar çalışıyor mu?

Kitapçılar açık mı? Tam Kapanmada Kitapçılar çalışıyor mu? Merakla beklenen Kitapçılar akıbeti merak ediliyor. Peki Kitap satan yerler açık mı kapalı mı? Kitap alabilir miyim?

Gündem 03.05.2021 - 23:52 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Koronavirüs salgınından ötürü tam kapanma ilan edilmesiyle birlikte ülke genelinde yüz binlerce işyeri ve işletme kepenk kapattı. Tam kapanma günlerinde vatandaşlar birçok işyerinin açık olup olmadığını araştırıyorlar. 29 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında ilan edilen tam kapanma sürecinde kitapçılar açık olacak mı? Kırtasiyeler ve kitapçılar tam kapanmada açık mı? Bu soruların yanıtı haberimizin devamında sizlerle...

Koronavirüs salgınında artan vaka ve ölüm sayılarından ötürü ilan edilen tam kapanma süreci 29 Nisan - 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında tüm Türkiye genelinde yüz binlerce işyeri ve işletmenin kapanması anlamına geliyor. 26 Nisan'da gerçekleştirilen Kabine toplantısı sonrası bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan edilen tam kapanma sonrası vatandaşlar kitapçılar açık mı? Tam kapanmada kitapçılar ve kırtasiyeler çalışacak mı? Sorusunun yanıtını araştırmaya başladılar. Kitapçılar açık mı, açıksa çalışma saatleri neler? Tüm bu soruların yanıtlarını haberimizde sizler için hazırladık.

Koronavirüs salgınında artan vaka sayıları, tam kapanmayı da beraberinde getirmişti. Tam kapanma nedeniyle birçok kısıtlama hayata geçirildi. Hedef, Ramazan Bayramı sonrası, turizm sezonunun da gelişiyle vaka sayılarını 5 binlerin altına düşürebilmek. Vaka sayılarında şimdiden düşüş yaşanmaya başladı. Peki bu süreçte vatandaş kitap alabilecek mi? Kitap almak ve boş zamanlarını kitap okuyarak geçirmek isteyen vatandaşlar kitapçıların açık olup olmadığını araştırıyorlar. Kitapçılar açık mı? Tam kapanmada kitapçılar çalışıyor mu?

Kitapçılar Açık Mı?

29 Nisan - 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında ilan edilen tam kapanma ve kesintisiz sokağa çıkma yasağı nedeniyle market, bakkal, fırın, eczane ve hastane ile İçişleri Bakanlığı'nca yayınlanan genelgede muaf oldukları belirtilen sektörlerdeki işyerleri açık olacak. Peki kitapçılar açık mı? Kitapçılar tam kapanmada çalışacak mı? 

29 Nisan - 17 Mayıs 2021 tam kapanma süresince kitapçılar sokağa çıkma yasağına ve tam kapanmaya tâbi olduklarından kapalı olacak. Yani kitapçılar tam kapanma sürecinde açık olamayacaklar. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede, üretim, imalat, gıda ve sağlık gibi alanlarda yer alan işletmelerin açık olabileceği belirtilmişti. Kitapçılar ise muaf listesinde yer almadıkları için hizmet veremeyecekler.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@