FETÖ'den sonra AKP'nin bizzat kendi içinde başlayan hesaplaşmalar vites büyüttü. Kişilerden kurumlara atlayan kavgada ilk adres ise Kızılay oldu...

“Genel başkana boyun eğmeyin… Türkiye’yi uyarın…” sözleri ile yankılanan Kızılay'daki kavga ve nereye varacağı merak konusu oldu.

Kızılay’ın Genel Kurulu’nda konuşan ve yönetim kurulu üyeliği görevi sona eren Naci Yorulmaz  “Kızılay’ın hastanelerinin, gayrimenkullerinin şirketlere satılmasını doğru bulmamış ve şerh koymuştum. Seçilecek genel başkana yardımcı olmak adına onun her kararlarına boyun eğmeyin diyorum…” şeklinde konuşunca dikkatler son dönemde skandallarla gündeme gelen kuruma çevrildi.

Kızılay’ın 103'üncü Genel Kurul’u dün Ankara’da gerçekleştirildi. Son yıllarda skandallarıyla gündem düşmeyen Kerem Kınık yeniden Genel Başkanlığa seçilirken Genel Kurul’a Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AKP Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekilleri de katıldı.

Kızılay'ın Ensar Vakfı bağışına suç duyurusu

Vakıflara cemaatlere aktarılan bağışlarla gündemde yankı uyandıran ve Türkiye'nin güvenilirliğini yitiren son kurumlardan olan Kızılay’ın Genel Kurulu’na ise, yönetim kurulu üyeliği görevi sona eren Naci Yorulmaz’ın sözleri damga vurdu.

Emekliye Müjde! Emekli Hesaplarınızı Kontrol Edin! 100.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek Emekliye Müjde! Emekli Hesaplarınızı Kontrol Edin! 100.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

Aynı zamanda Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın (TİKA) başkan yardımcılığı görevini de yürüten ve Bilal Erdoğan’ın arkadaşı olduğu iddia edilen Naci Yorulmaz, Kızılay Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada kurum ve dolayısı ile parti içi hesaplaşmanın fitilini ateşleyen şu sözleri söyledi;

“Ben yönetim kurulu toplantılarında Kızılay’ın hastanelerinin, gayrimenkullerinin Kızılay yönetim kurulu tarafından şirketlere satılmasını doğru bulmamış ve şerh koymuştum. Bugün de aynı şekilde şerhimi burada dile getirmek istiyorum. Bu vesileyle bazı toplantılarda susmak gerekiyor, bazı toplantılarda konuşmak gerekiyor. Konuşmanız gereken yerde sustuğunuzda iki dünyada da vebalde oluyorsunuz”

“Bugün konuşmak zorunda hissediyorum, Bundan sonra yönetim kurulunda görev alacak arkadaşlarımız seçilecek genel başkana yardımcı olmak adına onun her kararlarına boyun eğmeyin diyorum… Kızılay’dan bankalardan borç alan, kredi çeken bir kurum haline gelmemesi için, satışları bir gelir kaynağı olarak görmemesi için lütfen ama lütfen duyarlı olun, uyarın. Gelecek yönetim kurullarını, bizi, Türkiye’yi uyarın. Konuşmanız gereken yerde lütfen konuşun.”

Kızılay Başkanı'nın skandal sözleri Çiftlik Bank 'Tosuncuğu'nu hatırlattı

Skandal haberlere konu olmuş ve güvensizlikle tarihi itibar kaybına uğrayan Kızılay’ın yeni yönetim kurulunda, Kerem Kınık, Fatma Meriç Yılmaz, Oğuz Can, Yusuf Ramazan Saygılı, Murat Ellialtı, Yasir Yılmaz, Esra Özkoç, Emre Koç, Şükrü Can, Yener Tanık ve Zübeyde Çelik'ten oluştu. Kızılay’ın yeni denetim kurulunda da ise İsmet Durmuş, Hüseyin Can, Mustafa Umut Yalçın, Selman Keresteci ve Şehmus Yıldırım yer aldı.