Efsane basketbolcu Kobe Bryant'ın hayatını kaybettiği kaza içiğn açılan dava sonuçlandı. Eşinin 16 Milyon dolar tazminat alacağı doğdu.

Issız Adam Filminin İtirafı Yıllar Sonra Geldi! Cemal Hünal Bilinmeyen Detayı İtiraf Etti! İşte Issız Adam'ın Sırrı! Issız Adam Filminin İtirafı Yıllar Sonra Geldi! Cemal Hünal Bilinmeyen Detayı İtiraf Etti! İşte Issız Adam'ın Sırrı!

26 Ocak 2020'de 9 kişinin öldüğü kaza bölgesinde çekilen fotoğraflara ilişkin Kobe Bryant'ın eşi Vanessa Bryant, tarafından açılan davada mahkeme, ABD'nin California eyaletine bağlı Los Angeles Country Belediyesi aleyhine tazminata hükmetti.

Vanessa Bryant'tan fotoğraflar için rekor tazminat talebi | NTVSpor.net

Mahkeme, polis ve itfaiyecilerin helikopterin düştüğü bölgede çektikleri fotoğraflar ile ilgili olarak  ifadesinde, çocuklarının ve kendisinin, fotoğrafları sosyal medyada görme korkusuyla yaşadıklarını belirten ve dolayısı ile büyük stres altında olduklarını vurgulayan  Vanessa Bryant leyhine, ailede duygusal zarara yol açıldığı gerekçesiyle 16 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi.

Vanessa Bryant eşi Kobe Bryant'ın mektubunu buldu | NTVSpor.net

Bryant, "O fotoğrafları görmek istemiyorum. Kocamı ve kızımı eski halleriyle hatırlamak istiyorum" demişti ki mahkeme, aynı durumu yaşayan aynı kazada eşini ve çocuğunu kaybeden Chris Chester'in de 15 milyon dolar tazminat alacağını açıkladı.

Jury reaches verdict in trial over Kobe Bryant helicopter crash site photos - NewsTimes.com.ng