Kokpite Giren Kedi Uçağa Acil İniş Yaptırdı!

Sudan’da bir yolcu uçağı daha önce görülmemiş bir olay yaşadı. Başkent Hartum’dan kalkan uçak, kedi saldırısı nedeniyle seferi durdurdu ve geri döndü.

Güncel 02.03.2021 - 07:22 04.05.2021 - 04:21 İlan35

Sudan’da bir yolcu uçağı daha önce görülmemiş bir olay yaşadı. Başkent Hartum’dan kalkan uçak, kedi saldırısı nedeniyle seferi durdurdu ve geri döndü. Planlanan sefere göre Katar’ın başkenti Doha’ya gidecek olan uçakta, kalkıştan yarım saat sonra tespit edilen kedi, işleri değiştirdi. Gelen bilgilere göre kedi saldırgan bir şekilde hareket etti ve mürettebata saldırdı. Bunun ardından pilot, uçuşu tamamlamaktan vazgeçti.Uçağa temizlik ve bakım esnasında sızmış


Uçakta kedilerin ortaya çıkması ve vahşi hareketlerle uçuşun iptaline neden olması aslında ilk kez görülmüyor. Daha önce Belçika’da Gin adlı bir kedi de, kokpitte çılgına dönmüştü ve bunun ardından uçak kalktığı Brüksel’e geri döndü. 


Bunun dışında aynı yıl, bir Bangladeş uçağında da kedi tespit edildi. Kokpite girip pilota saldıran kedilerin, uçuş için ciddi bir risk olduğu ifade ediliyor. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@