Konut Kredisi Alacaklara, Müjde, Ziraat Bankası Faizsiz ve Düşük Faizli Konut Kredisi Verecek!

Konut Kredisi Alacaklara, Müjde, Ziraat Bankası Faizsiz ve Düşük Faizli Konut Kredisi Verecek! Ziraat Bankası faizsiz ve düşük faizli konut kredisi başladı. İşte detaylar...

Ekonomi 01.07.2021 - 15:43 01.07.2021 - 15:44 Vural Pars

Gelen son dakika haberlerine göre; Ziraat bankasının başlattığı düşük faizli konut kredisi kampanyası sektörde bayram havası oluşturdu. Ziraat bankası birinci el / sıfır veya ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan  vade ile finansman imkanını sağlayacağını açıkladı.

İşte yeni kredi paketinin vatandaşa sunacağı avantajlar :

Ziraat bankasının başlattığı düşük faizli konut kredisi kampanyası resmen olarak yayınlandı. Bu kapsamda birinci el / sıfır konutlar için azami 12  ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık yüzde 0,64 faiz oranı ile kredi imkanı sağlayacak.

Eşsiz fırsat olarak olarak niteledikleri kampanyanın salgının etkilemesi üzerine bahar havası oluşturacağını belirten gayrimenkul sektörü temsilcileri, vatandaşların ertelediği alımların harekete geçeceği, böylece yıl sonu satış miktarının bir milyonun çok rahat aşacağı görüşünü birleştiriyor. Buna göre 15 yıla kadar vadelerde birinci el / sıfır konutlar için yüzde 0,64 ikinci el konutlar içinse aylık yüzde 0,74 faiz oranı ile finansman imkanı sağlayacak.

Konuya ilişkin haber muhabirine açıklamada bulunan Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitler Derneği (AYİDER) Başkan Yarımcısı Mimar Ahmet Erkut oğlu, haziranda konut satışlarının salgın etkisiyle geçen yıla oranla ayına göre yüzde 55 düştüğünü , gerilemenin tatillerin ve salgın etkisiyle devam edeceğini de söyledi.Yapı ruhsatlarında görülen azalmanın inşaat sektöründeki durgunluğu ifade ettiğini dile getiren Erkut oğlu Ziraat Bankasının kredi paketinin sektöre canlılık katacağını bildirdi.

konut

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Timur, Türkiye’de gayrimenkul sektörünün canlanmasının 200'den fazla alt sektörün hareketlenmesine geldiğini söyledi. Salgınla azalan konut satışlarının yeni destekle artacağını, paketin vatandaşa önemli bir fırsat sunduğunu dile getiren timur şu açıklamalarda bulundu: ‘’Türkiye’de konut sadece güvenli bir liman değil, son 4 yıldır nerdeyse artmayan fiyatlar sayesinde müthiş bir fırsat oluşturuyor.Yeni açıklanan desteklerle hem vatandaşa oldukça kazançlı bir fırsat sunuluyor hem de ekonomiye canlandıracak etkili bir girişim başlatılıyor. Bu, bekleyen konut talebini hareketlendirebilir ve yıl sonunda yine 1 milyonun üzerinde satışla Avrupa lideri olabiliriz.’’

Gelişmelerden Haberdar Olun

@