Kar yağışları Konya'da aktif olarak devam ediyor. Bu yüzden okullar tatil edildi. Hangi ilçelerde öğrenciler okula gitmedi? Kamu kurumu çalışanları için ise idari izin kararı çıktı. Memurların bir kısmı bugün idari izinli sayılacak.

Son günlerde yoğun sel baskınları ve kar yağışları Türkiye'yi etkisi altına aldı. Konya'da yağan kar ile birlikte yolların önemli bir kısmı tıkandı. Belediye ekipleri gece gündüz çalışıyor. Konya'nın bazı ilçelerinde ise okullar tatil edildi. 

Öğrenciler Okula Gitmedi!

Derebucak ve Ahırlı ilçelerindeki öğrenciler, bugün okula gitmedi. Alınan kararla birlikte okullar bir günlüğüne tatil edildi. Yarından itibaren eğer yeni bir karar alınmaz ise eğitim öğretim hayatı kesintisiz devam edecek.

Emekliye 1 Değil 5 Oranında Ödeme! Bayramla Birlikte Paraya Para Demeyeceksiniz! Emekliye 1 Değil 5 Oranında Ödeme! Bayramla Birlikte Paraya Para Demeyeceksiniz!

Bazı Memurlara İdari İzin Verildi

Engelli ve hamile kamu kurumu çalışanlarına idari izin hakkı sağlandı. Kar yağışlarının Konya'yı etkisi altına almasından ötürü, vatandaşlar dışarıda oldukça zor zamanlar geçiriyor. Bunun önüne geçilebilmesi adına bazı kararlar alındı. Belediye ekiplerinin titizlikle çalışması sonrasında kar yağışlarının tehlike olmaktan çıkması beklenmekte.